1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangına karşı dayanıklı kapı

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve metehan16 tarafından 9 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. metehan16 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91199
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar. Yangın Kapılarıyla ilgili bir soru soracağım. Yangına karşı en az 30 dk dayanıklı olması gereken bir kapı için demir kapı kullanılmış. Acaba bu uygun mudur? Demir kapılar yangın kapısı olarak kullnılabilir mi? eğer kullanılırsa bu kapıların boyasında nelere dikkat etmeliyiz??
  2. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    gebze bölgesinde test merkezi var, oraya gidip onay aldırmanız gerekli onun dışında 30 dk dayanıp dayanamıyacağını anlayamazsınız. belge ve evrak isterler
  3. Hasan Can Özdenli İtfaiye Er

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
    tabi ki kullanılabilir demir kapının eni derinliği ve şeklide hiç önemli değildir. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğe bakarsanız Ek-2/C başlığı şu şekildedir;
    Yanıcılık Sınıfı A1 Olan Yapı Malzemeleri (Test edilmeye gerek olmadan yanıcılık sınıfı A1 ve A1 fl olarak değerlendirilen malzemeler)

A1 hiç yanmaz demektir. ve Demir, çelik ve paslanmaz çelik, bakır ve bakır alaşımları , çinko ve çinko alaşımları, alüminyum ve alüminyum alaşımları, kurşun A1 sınıfında gösterilmiştir.

Boyası için de eğer mühimmat deposu filan değilse çok kaile alınacak bir şey değil.
  4. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Sadece yanmaz olmaması değil dumanda sızdırmaması gerekli tek bir veriyle yola çıkmayınız. Dışa açılan yangın merdiveni kapısı değilse, bina içerisindeki kapalı merdivenlere açılıyor ise yapılması gerekli. O yüzden biz testte gönderiyorz hepsine bakılıyor.
  5. Hasan Can Özdenli İtfaiye Er

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
    tabi haklısınız. ben itfaiyeci gözüyle yönetmeliği yorumluyorum; bir uzman gibi düşünemiyorum.
  6. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    estağfurullah Hasan Bey, sizin dediğiniz doğruydu ben sadece ek bilgi vermek istedim.