1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangin eğitimi, yüksekte çalişma eğitimi, acil durum eğitimi, acil durum tahliye tatbikatlari

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve BÜLENT USTALAR tarafından 1 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. BÜLENT USTALAR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firmanızın ihtiyacı olan Yangın eğitimi, Acil Durum Eğitimi ve Tahliye Tatbikatı, Yüksekte Çalışma Eğitimlerini Sertifikalı olarak vermekteyiz. İhtiyacınız olan eğitimler hakkında bilgi almak için bulentustalar@gmail.com mail adresinden veya GSM : 0 542 496 19 83 numaralı telefonlarda eğitimler hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğitimlerimiz Eğitici Eğitmenlerimiz tarafından 6331 sayılı kanun gereği verilmektedir. Eğitim sonrasında yapılan sınavda başarılı olan personellere " EĞİTİM KATILIM BELGESİ" verilmektedir.

Saygılarımla,

Bülent USTALAR
  2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Öncelikle tebrik ederim benim bir kaç sorum olacak
    1. Eğitimlerin izin eğitici eğitmenleri tarafından verilmesi bir artı mı dır ? Sonuçta bu eğitimleri uzmanlar almayacak, çalışanlar alacak
    2. Eğitimin sonunda neden katılım belgesi veriyorsunuz ? Eğitim kurumları yapılan sınavda başarı olanlara başarı belgesi ya da akredite bir eğitim kurumu ise eğitim sertifikası veriyor.
    Başarılar dilerim.
  3. mesut turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12845
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    eğitim katılım belgesi vermenin hiç bi özelliği yoktur her iş güvenliği uzmanı verebilir boşuna para ile almayın derim bence para tuzağı ve işgüzarlık...
  4. mesut turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12845
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aşağıda görmüş olduğunuz her madde için EĞİTİM KATILIM BELGESİ verilir isteyen özelden yazsın 500+kdv :D
    EĞİTİM KONULARI

1. Genel konular

a) Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler,

b) Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları,

c) İşyeri temizliği ve düzeni,

ç) İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar

2. Sağlık konuları

a) Meslek hastalıklarının sebepleri,

b) Hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması,

c) Biyolojik ve psikososyal risk etmenleri,

ç) İlkyardım

3. Teknik konular

a) Kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri,

b) Elle kaldırma ve taşıma,

c) Parlama, patlama, yangın ve yangından korunma,

ç) İş ekipmanlarının güvenli kullanımı,

d) Ekranlı araçlarla çalışma,

e) Elektrik, tehlikeleri, riskleri ve önlemleri,

f)İş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması,

g) Güvenlik ve sağlık işaretleri,

ğ) Kişisel koruyucu donanım kullanımı,

h) İş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü,

ı) Tahliye ve kurtarma
  5. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    şaka yazdınız değil mi ? Ben arkadaşın konu başlığına şaka olsun diye yazdığını düşünmüştüm
  7. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yok yok konuyu acan arkadas yazdı diye okudum simdi farkettim bende :D hemen duzeltelim ayıp olmasın
  8. mesut turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12845
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim yazdığım kinayedir, yönetmelik konusu onlar ve bakarsanız Parlama, patlama, yangın ve yangından korunma eğitim katılım belgesini her igu verebilir
  9. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    Bence iş güvenliği uzmanı arkadaşlar, yangın, tatbikat ve tahliye gibi konuları kendi sorumluluğundan çıkartıp yetkili kurumlara bırakmalıdır. Böylece hem iş yükü azalmış olur hemde daha verimli sonuçlar elde edilir.