1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yangin eğitimi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve remains81 tarafından 15 Haziran 2017 başlatılmıştır.

1. remains81 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar
    Çalıştığım firma iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı için itfaiye raporuna ihtiyacı var. Burası sizi çok ilgilendirmiyor. Size sorum

Raporu vermek için belli başlı istekleri var . Bunlardan bir tanesi benim garibime gitti ki yönetmelikte de böyle bir şey yok
    -Her on kişiden 2 kişiye sertifikalı yangın söndürme eğitiminin verilmesini istiyor. Belediyelerinin şartı buymuş.

Yönetmeliğe göre Firmalarda en az üç + her 50 kişide 1 tane (az tehlikeli) toplam 6 kişi. sertifikalı olma şartı da yok. ben yangın tüplerinin dolumunu yapan firmaya yaptırmıştım. eğitimi veren kişinin belgesi falan yoktu.

Ne yapmam gerekiyor. Gerçi belediye bu mecbur yaptıracaz. Sizin bildiğiniz yangın eğitimi veren uygun bir firma varmı?.
  2. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bulunduğun ildeki Afat tan yardım alabilirsin. Ya da itfaiye den
  3. remains81 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    itfaye çok para istiyor. 10 kişide 2 kişi eğitimi alacak diyor.
    Şirkette 120 çalışan var. 24 kişi eder.
    Yetkili kişi şirkete gelirse kişi başı 104
    Biz eğitimi alacakları oraya gönderirsek o da biraz uzak servis kaldırmak gerek 75 tl.
  4. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Sadece acil durumlar yönetmeliğini değil, binaların yangından korunması hakkında yönetmeliği de dikkate almanız gerekir.
  5. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1. Seviye Yangın Eğitici Eğitimi belgesi olan birinden hizmet alabilirsiniz. Ki bu daha hesaplı olacaktır.
  6. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    255513
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba, bir denetimde denk geldim acil durum ekibinde olan YANGIN SÖNDÜRME ekibi için özel sertifikalı eğitim istiyorlar. Aynı ilkyardım gibi. Hatta sertifikaya imza atan kişilerin Yangın Eğitici Belgeesi olup olmadığını da sorguluyorlar. Bu eğitimi itfaiye müdürlükleri de veriyor fiyatlar orada pahalı, özel kurumlar da veriyor. Bu eğitim Yangınla Mücadele Ekibi Eğitimi adı altında verilmektedir.
  7. Murat Medlife İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhabalar ;

İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkındaki Yönetmelik ve Binaların Yangından korunması hakkındaki yönetmelik kapsamında bütün firmalarda tehlike kategorisine göre yangın eğitimi almış personel bulundurma zorunluluğu vardır. Ayrıca bütün binalarda yılda en az bir defa yangın tatbikatı yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. Medlifecenter Sağlık ve Eğitim Hizmetleri olarak alanında uzman üniversite onaylı eğitici sertifikası olan ve yetkilendirilmiş yangın eğitmenlerimiz ile firmanızda yangın eğitimi verebiliriz. Ayrıca firmanızda yangın tatbikatı düzenleyebiliriz. Eğitime katılanları sertifikalandırabiliriz. www.medlifecenter.com sitesini ziyaret ederek yangın eğitimi hakkında ve yangın tatbikatı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İstanbul da yangın eğitimi veren kurumlar arasında ve İstanbul da yangın tatbikatı yapan kurumlar arasında önde gelen kurumlar arasında yer alan Medlifecenter Sağlık ve Eğitim Hizmetleri firmanızda size özel yangın eğitimi düzenleyebilir ve fimanızda yıllık zorunlu yangın tatbikatınızı yapabilir. Hemen www.medlifecenter.com sitesini ziyaret ediniz.
  8. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
    Yangın ve Yüksekte Çalışma Eğitimi konusunda e posta adresimden ulaşabilirsiniz.
  9. drgndry İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    60389
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba; üsküdar üni. öğretim görevlisi,iş güvenliği uzmanı ve yangın eğitmeni erkan altun adında çok değerli bir arkadaşımız var.Kendisiyle iletişime geçebilirsin , fakat programı yoğun olabilir.Faceden irtibata geçebilirisin.