1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Yangin musluğuna mandal!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 6 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  [​IMG]
  85 milyon liraya mal olan Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yangın söndürme fıskıyelerinin çalışmadığı ortaya çıktı. Günde 10 bine yakın insanın tedavi gördüğü hastanenin idarecileri de fıskıyelerin arıza sebebiyle çalışmadığını söyledi. İstanbul İl Özel İdaresi tarafından 2007 yılında yapımına başlanan Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye’nin en kapsamlı hastanesi olarak 2010 yılında tamamlandı. Yönetimi Sağlık Bakanlığı’nın kontrolünde olan hastanede, 3000 yakın personel çalışıyor. 120 bin metrekare kapalı alana sahip hastanenin yangın söndürme sistemleri çalışmıyor. Yangın söndürme sistemlerinin çalışmadığı, tavanlardaki fıskıyelerde takılı mandallardan anlaşılıyor. Fıskıyelerinin neden mandallı olduğunu sorduğumuz hastaneye yetkilileri, yangın söndürme sisteminin çalışmadığına dikkat çekti. Hastane yönetimi, arızaları gidermek için çalıştıklarını, en kısa zamanda sistemi tekrar devreye sokacaklarını kaydetmesine rağmen net bir tarih verilmiyor.


  YANGIN FISKIYELERİ SÜS DEĞİL!

  Orta Doğu Üniversitesi Sivil Savunma Uzmanı Atilla Elmacı, yangın söndürme sistemlerinin belirlenen periyotlarda bakımlarının yapılması gerektiğini vurguluyor. Elmacı, “İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde bu bakımlar ihmal edilmemeli. Sistemin çalışmıyor olması bir skandal. Yangın fıskıyeleri süs değil” diyerek tepki gösterdi.

  ERDOĞAN, AMELİYAT OLMUŞTU

  Sağlık Bakanlığı ve Marmara Üniversitesi birlikteliği ile açılan hastane 7 Ağustos 2010’da tamamlandı. Açılışını dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Erdoğan, 26 Kasım 2011’de aynı hastanede loparoskopik yöntemle sindirim sistemi ameliyatı olmuştu.

  MUSTAFA GÜRLEK
  meydangazetesi.com.tr