1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yapı işlerinde iş güvenliği uzmanı

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve cihat ceylan tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. cihat ceylan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba arkadaşlar,akine mühendisi olarak bir şantiyede çalışmaktayım.çalışan sayısı toplamda 50 üstüne de çıkıyor altında da oluyor,gidişata göre. burda tam zamanlı iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi bulundurma zorunluluğu var mıdır? bu konuyla ilgili bilgisi veya tecrübesi olan var mı?
 2. Serkan Sü İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gemi İnşa A.Ş.
  50 kişi için işçi başına 12 dakika düşecek şekilde uzman bulunmalı. tam zamanlı için 1000 işçi gerekir.
 3. bi bitin be
  bu nedir ya
 4. cihat ceylan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ali ne demek istediğini daha açık yazarsan ona göre birşeyler söyliycem sana.
 5. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  biraz okuyun ondan sonra gelin diyor bence :cool:
 6. Allah razı olsun 90 bin uzman var nasılsa (!)
 7. cihat ceylan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  kardeşim sana cevap ver diye tehtitte bulunmadık,iş güvenliği uzmnalığı da yapmıyorum ben.yönetmelik kanun tüzük hergün değişiyor.şantiyenin iş güvenliği hizmeti alımı için araştırma yapıyorum.saçma sapan konuşup insanı germeyin.laf olsun diye de yazı yazmayın.
 8. Naim AYYILMAZ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  87171
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  MEKANİK TAAHHÜT GRUBU
  Cihat ceylan bence bir osgb de B veya A sınıfı uzmanla anlaşın + hekim + hemşire. Aynı zamanda c sınıfı tam zamanlı da uzman alın. Ne kadar az risk o kadar az kaza ve o kadar az maliyet.. Ama kanuna göre 50 kişi varsa 50 x 12 dk = 600 dk = 10 saat bir A veya B sınıfı yeterli.