1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Yapı işlerindeki çalışanlara üçretsiz eğitim geliyor

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Odatesi tarafından 17 Nisan 2016 başlatılmıştır.

 1. Odatesi İSGforum Üyesi

  Kaynak ve Daha fazlası: http://www.recepguner.com/yapi-egitim/  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Yapı Sektöründe Çalışan Meslek Erbaplarının Mesleki Niteliklerinin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü” imzalandı

  Söz konusu protokol ile yapı (inşaat) sektöründe çalışan meslek erbaplarının mesleki niteliklerin artırılması, sektöre öncü iyi uygulamaların geliştirilmesi ve ürün kalitesinin artırılması için eğitilerek bilinçlendirilmesi ve bu sayede “mesleki yeterlilik belgesi” alabilmelerine yardımcı olunması amaçlanıyor.

  Protokol kapsamında;

  – Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, eğitimlerin tanıtım ve bilgilendirmesini taraflarla işbirliği içinde yapacak, kursiyerlerin sektör ile işbirliği içinde başvurularının toplanması ve bunların İŞKUR’a kaydının yapılmasını sağlayacak, eğitimini tamamlayan kişilerin mesleki yeterlilik belgesi alması için gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yapacak, kursları bitiren kişilere, işyerlerinde kullanılmak üzere kişisel koruyucu donanım temin edip dağıtacak.

  – Milli Eğitim Bakanlığı eğitim programlarına uygun olarak eğitim mekânı, kurs ve sınıf planlaması ve eğitici temini konularında gerekli çalışmaları yaparak eğitimlerin düzenlenmesini sağlayacak.  – Türkiye İş Kurumu, kursiyerlere yönelik iş ve meslek danışmanlığı hizmeti sunacak ve düzenlenecek eğitimler için ihtiyaç duyulacak temrin giderini, kursiyerlerin iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primlerini, eğitici giderlerini ve sınavlarda başarılı olanların belge ve sertifika bedellerini karşılayacak.

  – Mesleki Yeterlilik Kurumu, sınav ve belgelendirme iş ve işlemlerini koordine edecek ve eğitim müfredatının basılarak kursiyerlere dağıtılmasını İŞKUR ile birlikte gerçekleştirecek.

  Eğitim sonunda sınav ve belgelendirme işlemleri, MYK tarafından yetkilendirilmiş sınav ve belgelendirme kuruluşlarınca yapılacak. Sınav ve belge ücretleri İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacak.

  Ayrıca mesleki yeterlilik belgesi sahibi olan kişileri çalıştıran işverenlerin 54 ay işveren sigorta primleri de İŞKUR tarafından karşılanacak.

  Eğitimler 81 ilde düzenlenecek. Eğitimlerle ilgili duyurular söz konusu Bakanlık ve Kurumların internet sitelerinde yayımlanacak.