1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yapi işlerinde sağlik güvenlik plani

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve mertalkan1990 tarafından 7 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. mertalkan1990 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar
  Bir sorum olacaktı. Şimdi müteahhit bir firma için sağlık güvenlik planı hazırladık. Bu firmanın 7 tane alt taşeronu var. İş Sahibindeki uzman bu planı her bölge için yapmanız lazım değil mi die sordu. Yönetmelikte böyle bir madde bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu planı Ankara bölgesi için yaptım zaten. Taşeronlar Ankara'nın çeşitli yerlerine dağılmış durumda. Yardımlarınızı bekliyorum.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Ankaranın çeşiti bölgelerindeki her adres,her sigorta sicil no altında olan iş için ve iş içindeki faaliyet alanlarına ve tehlikelerine göre sağlık planı hazırlamak zorundasın.bir yerde dış cephe iskelesi kullanacaksın,bir yerde asma iskelesi belkide…sağlık güvenlik planı iş sağlığı ve güvenliği açısından yapılacak tüm çalışmaların ne suretle hangi yöntem ve araçlarla anlatan yapı işlerinin Anayasa sı gibidir.
 3. mertalkan1990 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Simdi soyle bir sey var ama hepsi ayni isi yapiyo elektrik direkleri dikiyolar. Fakat sadece ankaranin farkli bolgelerinde.
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Adres farklı dikkatli ol..illaki değişkenler vardır sadece adepte edeceksiniz..
 5. mertalkan1990 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Plan icerisinde alt yuklenicilerin adresleri iletisim bilgileri ssk is yeri sicil nolarini belirtiyoruz zaten. Ole de olmuyorsa sole bir sey mi yapicaz ilk kisimdaki proje bilgilerini revize edip ayni sekilde mi yapicaz
 6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Her farklı yerin alt işveren ismi başka,sicil nosu başka ama iş aynı..iş aynıysa fazla değişken yok..sıkıntı yok..revize edilecek kısım planın hangi firma,hangi iş ve hangi yer için hazırlandığının belirtilmesi lazım.
 7. mertalkan1990 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Tesekkur ederim Erkan Bey