1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yürürlükte Yapi müteahhitlerinin yetki belg. num. iptl. edilmsi ile şant. şeflri hak. yap. işlm. iliş. tebliğ

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  YAPI MÜTEAHHİTLERİNİN YETKİ BELGESİ NUMARALARININ İPTAL
  EDİLMESİ İLE ŞANTİYE ŞEFLERİ HAKKINDA YAPILACAK
  İŞLEMLERE İLİŞKİN USUL VE ESASLARA DAİR TEBLİĞ

  Resmi Gazete Tarihi: 27 Aralık 2014 Resmi Gazete Sayısı:29218

  Amaç

  MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı; İdaresince haklarında 3/5/1985 tarihli ve 3194 sayılıİmar Kanununun 32nci maddesinin uygulanması neticesinde karar alınan yapıların sorumlu müteahhitlerine, Yapı Müteahhitlerinin Kayıtlarıile Şantiye Şefleri ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmeliğine göre verilen yetki belgesi numarasının 3194 sayılıKanunun 42 nci maddesi gereğince iptali ile şantiye şefleri hakkında yapılacak iş ve işlemlere ilişkin usul ve esaslarıbelirlemektir.

  Kapsam

  MADDE 2 – (1) Bu Tebliğ; yapı ruhsatına tâbi her türlü yapım işinde, yapı müteahhitliğini üstlenecek olan gerçek ve tüzel kişileri, şantiye şefliğini üstlenecek olan mimar ve mühendisleri kapsar.

  Dayanak

  MADDE 3 – (1) Bu Tebliğ, 29/6/2011 tarihli ve 3194 sayılıİmar Kanununun 28 inci, 32 nci ve 42 nci maddesi ile 29/6/2011 tarihli ve 644 sayılıÇevre ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 12 nci maddesi ve 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları ile Şantiye Şefleri ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmeliğe dayanılarak hazırlanmıştır.


  Kaynak:Mevzuat Bilgi Sistemi

  Ekli Dosyalar:

 2. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18410
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  eki;

  Ekli Dosyalar:

  • ek.pdf
   Dosya Boyutu:
   138,3 KB
   Görüntüleme:
   32