1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yarı zamanlı igu çalışmaları hakkında

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Onur Ala tarafından 2 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar
    Şuan başka bir işyerinde başka bir vasıfla 180 saat sigorta primle çalışmaktayım. Sadece hafta içi çalışıyorum. 2 sorum olacaktı.

1 - Cumartesi günleri veya diğer boş zamanlarımda sigortalı olarak ihtiyacı olan firmalarda çalışabilir miyim? İSG katipten onaylanacak şekilde ve sigortalı olarak?

2- Normal işimde çalıştığım 180 saat benim aylık 217 saatlik İSG yapma hakkımdan düşer mi?
    (düşüyorsa 37 saat hakkım kalacağından soruyorum)

Yanıtlarsanız çok sevinirim.
    Teşekkürler
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    37 saatlik mesainiz ile Cumartesi günleri günde 9 saat çalışabilirsiniz. Hafta tatili 1 gün kullanmak zorundasınız.
  3. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hızlı dönüşünüz için teşekkür ederim Talha Bey.
    Benim çalışma zamanım müsait değil ama yine de bilgi açısından sormak istiyorum 180 saatlik çalışmamı şuan mühendis klasmanında yapıyorum. İGU zamanımdan düşüyormu bu?

Aslında sormamın nedeni şu. 180 saat çalışıyor görünsede bazı arkadaşlarım nerdeyse haftanın 4 günü müsait olabiliyorlar. Bu zamanlarını da dolu dolu İGU olarak yapabilir miyim diye sormakta. Yani sigorta ve yasal çalışma zamanı bakımından sorun teşkil eder mi?
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    İşte Ben de diyorum ki tam zamanlı sözleşmesi olan birisi her ne kadar haftanın 4 günü boş olsada ayda 37 saat mesai kısmından İGU olarak çalışabilir.