1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yardımcı sağlık personeli

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Ergün AKDEMİR tarafından 9 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Ergün AKDEMİR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Sağlık Personeli
    Arkadaşlar pazartesi günü yardımcı sağlık personeli olarak işe başlayacağım ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bana ilk bir ay ofiste kalıp gelenlerden kan almam gerektiği söylendi sonra ki aylar da firmaları dolaşacakmısım konuyla alakalı biri varsa lutfen cevabını bekliyorum.
  2. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Başlangıçta işi öğrenmeniz ve işe ısınmanız için işe giriş muayenelerinde kullanmayı düşünmüşler, bu bölümde akciğer filmleri çekmek/ düzenlemek, işe giriş muyanesine gelenlerden kan almak, odyo testi yapmak, SFT yapmak gibi işler yapacaksınız diye tahmin ediyorum. Firmalara gittiğinizde asli göreviniz işyeri hekimi ile birlikte çalışmak. Görev tanımınız işyeri hekimi ve diğer sağlık personelinin görev,yetki sorumluluk ve eğitimleri hakkında yönetmelikte yazıyor.
    Diğer sağlık personelinin görevleri

MADDE 16 – (1) Diğer sağlık personeli işyeri hekimi ile birlikte çalışır.

(2) Diğer sağlık personelinin görevleri aşağıda belirtilmiştir:

a) İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

b) Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

c) Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

ç) İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

d) Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.

e) İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikteçalışmak.

f) İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

g) İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.