1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yardımmm :(

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Özlem Albayrak tarafından 21 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    uzmanlık belgesi eline yeni geçen arkadaşlar bakanlıga ne kadar para yatırdınız acaba. benim dekontumu eğitim aldığım kurum kaybettiği için bu zamana kadar belgesiz kaldım tabi ben dekontun kaybolduğunu bilmiyordum belgem hala gelmeyince artık sabrım tükendi peşine düştümm şubat başından beri . dekontun bir kopyasını kuruma götürdüm ve bakanlığa gönderdiler belgelerimi fakat hala benim belgem imzalanmamış ve gerekçe olarakta paranın 354 tl tamamlanması gerektiği yazıor.neden 354tl ne yapmalıyımm mağdur durumda olan benim ve hala ekstra neden para yatırmam isteniyor anlamış değilim bu gidişle benim belgem mayıs sınavına girenlerle birlikte gelecek :(( LÜTFENN BU KONUDA YARDIMCI OLABİLECEK BİRİLERİ VARSA YORUM YAPMANIZI RİCA EDİYORUMM...
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
  3. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erdem bey , kasım ayında yatırmıştım zaten, ama korum benim dekontu kaybetmiş eksik belge gönderildiği için bakanlık haklı olarak onaylamamış belgemi peşine düştüm neden hala gelmedi diye birlikte dekontu götürdüğümüz arkadaşların geliyor ama benimkinden kimsenin haberi yok. sonra kurum sözde beni kandırıo yok bakanlık kaybetmiş benim dekontu onların dediğine göre. tekrar dekontun diğer nüshasını aldım kuruma götürdüm belgelerimi tekrar gönderdik bu kez de böyle bir sebepten dolayı benim belgem imzalanmamış kasımdan beri magdur duruma düştümm. sonuçta ben dekontu kasımda yatırmışım tarih belli neden böyle birşey yapıorlarki. yani diyorsunuz ki 354 e tamamlamam gerekiyor :(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mart 2013 ---
    bu arada çok teşekür ederim bilgilendirdiğiniz için :)
  4. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    yatırdığın tarih önemli tabi ki fakat evrakları bakanlığa teslim ettiğin tarihte önemli bununla ilgili son durum nedir bilmiyorum

ama 2012 hazirana kadar belge ücreti yoktu. benim evraklarım temmuzun 3 ünde posta yoluyla bakanlığa ulaştı. temmuz dan itibaren ücretli dediler ödemeyi yapmadan alamamıştım belgeyi.
  5. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya ben parada değilim ama beni tükettiler mağdur ettilerr nerdeyse mayıs grubuyla belgem elime geçecek :( hergün birşeyler çıkıyor.
  6. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    bence siz bakanlığın yolunu tutun yüz yüze görüşün en azından düzgün bir şekilde sıkıntı neymiş öğrenirsiniz telefon yada mail veya 3. kişilerle muhatap olmayın
  7. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ergül bey, zaten kurumuma çok sinirlendiğim için artık bakanlığı aradım onlar bana bilgi vermediler başta sonra durumu anlattım kurumun bana yalan söylediğini bakanlığın benim dekontumu kaybettiğini söylediklerini söyledim ve 2 haftadır kurum telefonlarıma cevap vermiyordu , bakanlıkta görüştüğüm kişi yardımcı oldu bana ama kurumunuzla tekrar irtibata geçmeye çalışın dedi eğer size dönüş yapmazlarsa bilgilendirmezlerse arayın tekrar onlar hakkında soruşturma tarzinda birşeyler yaparız dedi bende tamam dedim kurumu aradım söyledim olanları. onlarda araştıracaklarını söylediler eğer beni bilgilendirmezseniz bakanlığı tekrar arayacağım dedim benden haber bekliyorlar dedim bugün belge sorgulamaya girdim bu yazıyı gördümm yine imzalanmadığı için küplere bindim tekrar. kurumun böyle birşeyden haberi yok mu bu kadar sorumsuzlar beni bu hale getirdiler. onların bilmesi gerekmiyor mu ?
  8. Ali Ünal İSGforum Üyesi

kaybettiğiniz dekontu yatırdıgınız bankadan alabilirsiniz kimlik bilgilerinize geriye dönük hesap dökümlerinden çıkartırlar tekrar yatırmaya gerek yok
  9. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sıkıntı o değil yatırılan para 2012 yılında olduğu için ve yıl devrettiği için sertifika ücreti zam gelerek 354,00 tl oldu o yüzden para yatırıldıkğı tarihte 330,40 tl idi yani 24 tl eksik kaldığı için bakanlık işlemi yapmıyor
  10. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    alix bey , o şekilde olmadı zaten ben ücreti 2012 de yatırdım fakat bakanlığı eline yeni geçiyor benim dekont ama Ergül beyin söylediği gibi onlar yatırılan zamana bakmıyor ne zaman ellerine ulaştığı önemli sanırım ki dekonttaki tarihi önemsememişler
  11. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÇSGB eline gelen tarihe bakar mesela ben 26 haziranda kargo ile yolladım 27 haziran da onlarda oldu ama 30 hazirandan sonrakiler için ücret istediler
  12. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :) bakalım benim durum ne olacak . bugün bakanlıkta çalışan arkadaşıma söyledim oda tc bilgilerimi aldı. yarında kuruma gideceğim onlar kendilerini nasıl savunacaklar ya da savunmaya yüzleri kaldı mı acabaa onu görmeye gidicem ve artık hiçbir şekilde onlara karşı eyvallahım olmayacak gerekirse bakanlıkla tekrar görüşme yapacağım onların mimlenmesini istiyorum artık
  13. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sinirlenmeye gerek yok bence aradaki farkı yatırıp sertifikayı almaktan başka yol yok
  14. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    haklısınız ama :( elimden birşey gelmiyor kaçıncı hataları bana yaptıkları
  15. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Bakanlıgın hesabına aynı gun gecmısse gecerlı olmustur Çunku bakanlık o parayı 2012 den ıtıraben kullanmıstır. eger fark ısterse sızde onlardan faizini geri talep edin:) Herhangi bir yerde Şu kadar zamanda dekontu gonderın demıyorlar ( yenı seritifka alanlar ıcın. ) Bizim eski sertifakaların değişimi için 1 yıl süre vermıslerdı. Yeni sertifika alanların mevzuat degısıklıgı nedenıyle sertıfıka ucretlerını artıdılar dıye bılıyorum. Yanlıs hatırlamıyorsam 6 ayda veya senede bir kurumlar artırıma gider. Yetkilendirme dairesini arayın isterseniz
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    alix bey kullanıcı adları kısmında ad ve soyadınızı yazalım değiştirelim sizler çok faydalı oluyorsunuz bizlere sizi yakinen tanıma şansını bizden almayın..değerli paylaşım ve yardımlarınız bizi mest ediyo..avatar ve isim soyisim istiyorum ben..:)
  17. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    bu konu tam muhasebecilere göre :)
  18. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yaa onurr beyy, :((( ;((( ağlarımm :);):cool::p:D:eek: bakın bir iki güne adanadasınızz :)
  19. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    o bisey degil, bugün sosyal güv. Danisöani bi panelist, isg uzmanindan daha iyi risk analizi yapan ik ci var dedi :)
  20. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yaa ne olduki bu risk analizii herkes gözünü buna dikmişş :( tabi doğruuu onlar her şeyi çok iyi yaparr :)