1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Yasa ertelendi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Taner Karaçaylı tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Hat Boru
  http://www.isgrehber.net/is-guvenligi-yasasi-erteleme/

  İSG YASASINDA ERTELEME

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplanarak, alt komisyonda Devlet Memurları Kanun Tasarısı ile birleştirilen AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu’nun ve AK Parti'li milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ni görüşerek kabul etti. Teklif meclis genel kuruluna gelecek. Genel kurulda kabul edilirse Cumhurbaşkanlığı'na gönderilecek olan teklifi Cumhurbaşkanı imzaladığı takdirde resmi gazetede yürürlüğe girip yasalaşacak.
  Teklife göre; 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'ndaki 50'den az çalışanı olan işyerlerinde İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı görevlendirme yürürlük tarihleri az tehlikeli işyerleri için 30.06.2016, tehlikeli ve çok tehlikeli işyerleri için 30.06.2014 olacak.
 2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  Taner bey açıklaman çok güzel olmuşta başlık her şey kesin gibi olmamış mı ?
 3. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Hat Boru
  http://pbk.tbmm.gov.tr/altkomisyon?id=202

  Tasarı / Teklif: Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ve Zonguldak Milletvekilinin Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi

  Esas No: 2/1613

  Havale Tarihi: 14.06.2013

  Yasama Dönemi: 24

  Başkan: AHMET ÖKSÜZKAYA


  Durumu: Alt Komisyon çalışmasını tamamladı.
 4. murat murat İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  tek umut cumhurbaşkanın onaylamayıp meclise geri yollaması..
 5. aykutcengiz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  meclise geri yollasa bile tekrar aynen geri dönecek ve gececek
 6. kesin olmamakla birlikte chp milletvekilleri anayasa mahkemesine başvurmuslar....
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2013 ---
  Fırlayan depo kapağı genç işçinin ölümüne neden oldu

  Sakarya'nın Arifiye ilçesinde treyler üretimi yapılan bir fabrikada meydana gelen iş kazasında 23 yaşındaki işçi yaşamını yitirdi.

  Adliye köyü yakınlarında ki fabrikada meydana gelen olayda, depo kapağının sökümü sırasında basınçla fırlayan


  28 Haziran 2013 Cuma - 08:57​
  Sakarya'nın Arifiye ilçesinde treyler üretimi yapılan bir fabrikada meydana gelen iş kazasında 23 yaşındaki işçi yaşamını yitirdi.

  Adliye köyü yakınlarında ki fabrikada meydana gelen olayda, depo kapağının sökümü sırasında basınçla fırlayan kapak Tuna Kocagöz isimli işçiye çarptı. Kapağın çarpmasıyla 4 metre yükseklikten aşağı düşen Kocagöz, yaralandı. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Kocagöz, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

  Pamukova ilçesinde yaşadığı öğrenilen Kocagöz, Bayırakçaşehir Köyü'nde toprağa verilecek.[​IMG]
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2013 ---
  yasanın kabul edilmesinde parmagı olanlar bugunden sonra rahat uyuyabileceklermi acaba??hos bundan önce rahat uyuyolarda bundan sonrada rahat rahat uyurlar onlar...
 7. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Nevşehir
  Sertifika Numarası:
  69893
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Alt komisyonda görüşüldü olduğu gibi kabul edildi tamam da. Komisyon 26.06.2013 saat 11.00 da toplanacaktı bu iş için. ama komisyon raporuna ulaşamadım ben. komisyondan çıktıktan sonra görüşülecek mecliste. Çıkarmı kuvvetle muhtemel çıkar ama hala çıkmış bişey yok
 8. ali köse İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  işçi sendikaları bakalım buna ayaklanacakmı....
 9. cpt.akin İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  trt de altyazı geçmiş. İŞYERLERİNDE İŞYERİ HEKİMİ BULUNDURMA ZORUNLULUĞU KALKIYPR İŞGÜVENLİK UZMANI ZORUNLULUGU DEVAM EDİYOR şeklinde.bilgisi olan varmı bu konuda
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.