1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yatay yaşam hattını sadece 1 kişi mi kullanabilir?

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 23 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

 1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Merhaba arkadaşlar,

  Şaftlarda çalışmalarımız var. Alanımız çok dar ve 3-4 kişinin çalışması gerekiyor bu bölümde. Zemine dübellerle bir yatay yaşam hattı var. Sorum şu ki bu yaşam hattını sadece 1 kişi mi kullanabilir? 2-3 kişi kullanamaz mı? Veya başka bir alternatif çözüm ne olabilir?
 2. Beyazıt Casun Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  81345
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  çalışılacak alanın resmini yüklerseniz daha net bilgi alabilirsiniz ama her yaşam halatın da 1 kişi çalışır.
 3. Serkan ŞENSOY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Yaşam hattı omuz seviyesinin üzerinde olmalı, çelik halat ile yaparsan kapasitesi yüksek olursa tek kişi takmasınada gerek kalmaz hepsi kullanabilir.
 4. ferdi şahinoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  51628
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  DETAM DANIŞMANLIK- SEÇİM OSGB
  3 4 kişinin aynı anda çalışması zorundaysa çelik halat kullanman gerekir. Çünkü normal yaşam halatında kişi başı 1 halat çekilmesi gerekir ve o kadar alanda o yaşam halatlarını çekmek faydadan ziyade zarar verebilir. Ayrıca çekilen yatay çelik halat personellerin üzerinden çekilmelidir.