1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yemekhane personeline ağır ve tehlikeli işler raporu gerekli midir?

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 2 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Merhaba arkadaşlar,

  Çalıştığım şantiyede tüm taşeron firmalara şantiye talimatnamesini imzalatıyorum. Biraz geniş kapsamlı hazırladım talimatnameyi. Bunun içerisinde iskele var, yüksekte çalışanlar yemekhane personeline bunu uyarlamalı mıyım? Birde yemekhane personeline ağır ve tehlikeli işler raporu gerekli midir? Ayrıca özel bi rapora gerek var mıdır?
 2. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  @Mehmet Mete ağır ve tehlikeli işler raporu diye bir tabir yok artık. Sağlık raporu var. Yemekhane personeline eskiden portör muayenesi yaptırmak gerekiyordu. Şimdi hijyen eğitimi almaları gerekiyor. İlgili yönetmeliği incelersen daha detaylı bilgi edinebilirsin.
 3. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Evet, hijyen eğitimi ve işyeri hekiminin kontörlü (işyeri hekimi yapılan işe göre bazı tetkiklerin yapılmasını isteyebilir) yeterlidir.