1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni açilan kozmetik imalathanesi için risk değerlendirmesi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Baran Aydemir tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14829
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar henüz faaliyete girmeyen kozmetik imalathanesinde risk değerlendirmesini tam olarak nasıl yapacağım?burada üretim başlamadı ve hiçbirşeyin periyodik bakımı yapılmıyor.risk değerlendirmesinde bunları belirtmeli miyim?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Erdem BASKIN
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Temmuz 2013 ---
  Asıl risk değerlendirmesi bu durumlarda ve bu durumlar için hazırlanır.Bunun için biz avrupada işe başlamadan önce işin tüm proses aşamalarını ve kullanacağımız makine ekipmanları anlatan iş tanımı yapar ve ekine bu tüm faaliyetleri ve ekipmanları kapsıyacak risk değerlendirmesinide ekine koyar verirdik verdik ama ingilizce arkadaş çevirdiydi..:)
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Risk değerlendirme dökümantasyonunda bu işlerden bahsetmen,proseslerden bahsetmen,ekipmanlardan ve tehlikelerden bahsetmen gerecek.iş başlamadan neler yapılacağını bilirsen yada projelendirirsen asıl risk analizi o zaman değerli ve değerlendirilmiş olur.

  mesela Yine avrupa ve amerikada Risk değerlendirme raporunu hazırlamamış tedbirlerini almamış hiç bir işyerine ruhsat verilmez.bu inşaat aşaması ve işyerinin tamamen açılması dahil..:)
 4. S_UNAL İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Evet, kesinlikle en doğrusu.. Risk değerlendirmesi; tasarım aşamasında veya kuruluş aşamasında yapılmalıdır.Tehlikeleri tanımlama, riskleri belirleme ve analiz etme, risk kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması, dokümantasyon, yapılan çalışmaların güncellenmesi ve gerektiğinde yenileme aşamaları izlenerek gerçekleştirilmeli.
 5. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Erkan bey dediğiniz gibi o kriterleri tamamen benimseyip uygulayabilecek kapasiteye geliriz birgün inşallah
  maalesef bizim buralarda işverenlerin
  "şimdi bu risk raporu denen şey neyse işte onu yapınca cezadan kurtulacağız dimi" den ibaret oluyor
  inşallah sonumuz hayırlı olur