1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni başlayan arakdaşlar ne yapmalı

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve tuncay göktaş tarafından 10 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. arkadaşlar yeni kurulan bir Osgb de yeni işe başladım.Bizimle çalışmaya başlayacak firmalara ilk gittiğimde onlardan neler istemeli ve neleri yaparsa onlara danışmanlık hizmeti verebileceğimizi söyleyelim?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bir kere danışmanlık kelimesini unut..

1-durum tesbiti yap,-işletmesinde ne var ne yok önlerine serin,
    2-yasal olarak nelerden sorumlu olduğu ve de neden yapılması gerektiğini anlatın-patronu ikna et
    3-işçilerden başlayacak ve teknik kadroyla yola çıkan süreçte isg kültürünü ve paylaşımcılığını başlatın
    4-patrona şunu de,patron biz sadece çalışan güvenliği için değil üretim ve işletme güvenliği içinde sağlık ve güvenlik istiyoruz.bu sayede çalışma barışı olacak ve keyfli bir çalışma ortamı size sağlıcaz de..başka da deki,bişeler de içinden gelen ama doğruları de..dosdoğru ol..
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    danışmanlık kelimesini unut dedim,çünkü;kanunda danışmanlık kelimesi bile geçmez ve patronlar en çok mali muşavir ve muhasebecilerine danışır..bir gün size danışacakları mühendislere danışacakları gün gelinceye kadar mücadeye ve çok çalışmaya devam..:)
  4. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    söylediğin şeye kendin inanmak çok önemli...iş kazası durumunda yasal olarak olabilecek şeylerden bahset, bunları kanun maddelerine atıflar yaparak belirt, işletmedeki güvenliğin üretimi nasıl etkileyeceğini, aslolanın kesinlikle üretim olduğunu ve yapılacak çalışmaların kesinlikle üretimden zaman kısmak değil aksine verimi arttırmak olduğunu söyleyin.. ciddi kurumsal firmaların çalışma sistemlerini ve organizasyonel yapılarından örnekler verin, ilerlemek için zamanı yakalamak ve rakiplerin önüne geçmek gerektiğini ve bunu her alanda yapmak zorunda olduklarını anlatın...

bunlara benzemez neler var, karşındakine 'evet' dedirtmenin tekniklerini iyice sindirmek ve çok güzel bir sunum yeteneğine sahip olmak şart.
  5. arkadaşlar teşekkür ederim..her zaman yardımcı birbirimize..