1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni başlayan ve denetim geçirecek uzmanlar için

Konusu 'Talimatlar' forumundadır ve Nilay Akkan tarafından 4 Ekim 2016 başlatılmıştır.

 1. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar merhaba,
  Hepimizin bildiği bir konuda bana ve diğer meslektaşlarıma yardımcı olması açısından bugün hazırladığım bir dokümanı sizlerle paylaşmak isterim.
  Yeni başlayan İş Güvenliği uzmanlarının "eyvah ne yapacağım, nereden başlayacağım" sorusuna yanıt olacak bir çalışma föyü olarak sayılabilir.
  Bakanlık veya Social Audit (Healty and safety audit) kapsamında denetim geçirecek iş güvenliği arkadaşların kendilerini ve firmalarını check edecek bir yol kitabı olabilir.
  Ayrıca bu doküman iç yönerge olarak firmada kullanılabilir, her sayfası paraflanıp işveren tarafından imzalanmalıdır. Önemli dokümanlar arasında bulunmalıdır.

  Yanlışlık görürseniz mutlaka düzeltin ve bizlerle paylaşın.

  Ekli Dosyalar:

 2. refik koralttan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkürler. Çok yararlı bir paylaşım.
 3. İsa Bilgin Soylu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  tşk edrim. Elinize sağlık
 4. Abdurrahman ZEYBEK İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  127546
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ŞIRNAK OSGB
 5. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  Nilay Hanım,

  Tebrikler. Örnek bir çalışma olmuş.
 6. kenan aldemir İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  23242
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Elinize sağlık faydalı bir çalışma. Şantiye çalışmalarında geçirdiğim denetimlerden yola çıkarak notlarınızda olmayan birkaç konuyu daha ekleyeyim; Sağlık ve Güvenlik Planı, iş güvenliği koordinatörü ve yapı işine ilişkin bildirim ( yapı işleri yönetmeliği).Ayrıca isg uzmanının görev yetki ve sorumlulukları hk. yönetmelik gereği; isg uzmanı gerekli talimat ve çalışma izinlerini işverenin onayına sunar diyor ( sıcak işler, yüksekte çalışma vs). İskele, malzeme alma platformu gibi elemanların haftalık ehil kişilerce kontrol edildiğine dair form önemli. Saha denetiminde özellikle çalışanların barınma yerleri, tuvalet ve banyolara dikkat ediliyor. Notlarda rastlamadım ama elektrik topraklama tesisatı uygunluk belgesi de isteniyor.
 7. Aydın Çataldere İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Güzel bir çalışma elinize sağlık.
 8. Aydın Sağlam47 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Yatağan Termik Santrali (Cemre OSGB)
  Teşekkürler faydalı bilgiler var