1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni başlayanlar için osgb uygunmu

Konusu 'İş Arıyorum' forumundadır ve balık1990 tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. balık1990 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba arkadaşlar ben mayıs sınavına gircem acaba yeni başlayacak bir uzman için osgb çokmu riskli tecrübeli bir uzmanın görüşlerini almak istiyorum şimdiden acaba iş bulma şansım varmı kayseri de
 2. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Merhaba,

  OSGB'ler de genelde yeni başlayan, tecrübesiz İGU'ları tercih ediyorlar. Sebebi de az maaş verip etinden sütünden faydalanmak. Tecrübe olmaması sebebiyle de deneyim kazanayım katlanayım diye düşünüldüğü için de OSGB sahipleri genelde yeni uzmanların bu isteğini bu şekilde kullanıyorlar.

  Ama tecrübe edinilebilmek adına OSGB'lerde tüm sektörlere dahil oluyorsunuz, tüm prosesleri görebiliyorsunuz. Tabi bununla birlikte sorumluluğunuz da o oranda artıyor. Üstesinden gelebilmek önemli.

  Ama iyi bir OSGB bulup da size değer verirlerse kesinlikle ideal bir ortamdır diye düşünüyorum ben.

  NOT: Kayseri piyasasını çok bilmiyorum ama sanayisi iyi durumda sanırım. Bulmanız konusunda sanayi gelişiminin etkisi olacaktır.

  Saygılarımla.
 3. balık1990 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  çok teşekkür ederim nilcan hanım verdiğiniz bilgiler için bende osgb nin o risk faktöründen korkuyorum hiç çalışmamış biri olarak kurumsal bir firmada çalışmak istiyorum aslında ama büyük şirketlerin bünyesinde işg uzmanı var zaten diğerlerinin çoğuda hep danışmanlık alıyorlar
 4. Suat Zengin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  127209
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KALE OSGB
  İyi maaş (en az 3000)alcaksanız tabi ki osgb derim osgb size bi çok farklı sektör deneyim kazandıracak ayrıca çevreniz geniş değilse size değişik sektörde çevre oluşturacak, isg alanında çok geniş bir bakış açısına sahip olcaksınız.
  Not: lütfen emeğinizin karşılığını alarak osgb ye girin derim.
 5. balık1990 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  yeni giren bir uzmanada hangi osgb 3000 tl verirki hiç zannetmiyorum okadar vereceklerini bu konuda bilginiz varmı ben osgb den sizce ne kadar talep edebilirim ilk etapta 3000 biraz fazlada etrafınızda osgb de çalışan varmı hiç
 6. Suat Zengin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  127209
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KALE OSGB
  sektörde tecrübeli mühendisler 2500 altında alan yok ki sen uzmansın fiyatını sen belirlersin ona bakarsan osgb 1000 lira da verirler herşey bizim elimizde:)
  benim tanıdıklarım da 3000 çalışan var
 7. balık1990 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  haklısınız ama etrafta okadar işg uzmanı olacakki adamlar daha az ücret isteyen biri varken yüksek isteyeni niye işe alsınlarki bu arada siz ne üzerine çalışıyosunuz suat bey
 8. Aykut İNCE İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaslar temmuzda hepimize ihtiyaclari olacak. Fiyat kiranlarimiz olmazsa 3000 isteyince mecbur kalacaklar.
 9. ekremucan59 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar osgb de çalışıpta 2000 tl üzeri alan uzmanla henüz karşılaşmadım.Hesap ortada..Osgb lerin verdiği hizmet karşılığı 20 tl/saat e düşmüştür.Dolayısı ile sizden kazanacakları para aylık 210 saat*20 tl der isek 4200 tl dir.Bu para üzerinden size 3000 tl verip sigortanızı yapıp yol ve yemek masraflarınız karşılar iseler osgb ne kazanacak..??Hesap ortada arkadaşlar..Bu sebeple 3000 alırsın 5000 alırsın diye bişey yok şu an için..1 yıl sonra 2000 tl yide zor kazanacağız.Bilginize..
 10. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  açıkçası ilk uzmanlık için sabit bir firmada işe başlamak mevzuatı öğrenmek ondan sonra osgb ye gitmek daha mantıklı olur.. çünkü gerçekten de bir çok sektöre bakmak acemi diye tabir ettiğimiz uzman için bir handikap..tam zamanlı çalıştığınız zaman hem işi öğrenmek adına hem de olaya ısınmak adına daha çok şansınız olacaktır bence. Kayseride özellikle de mobilya sektöründe oldukça hareketli olduğunu çalıştığımız firmalardan biliyorum bence iş potansiyeli yüksek bir İGU için.
 11. fguden İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bende yeni bir İGU adayıyım ;) . Kocaeli' de ikamet ediyorum. Herkes ne kadar karamsar düşünüyor. adamlar zaten İGU bulamayacaklar çünkü yeni yasaya göre çok ihtiyaç olacak diyorlar ve şuan Türkiye de o ihtiyacı karşılayacak IGU yok. koskocaman Antep te bile bu eğitimi veren iki yer var kocaelide bir kaç yer var ve şuan bu belgeyi alanlar bin kişiyi geçmiyor bu açık nasıl kapancak ki... benim tek sorum olacak bu belgeyi alan birisi ne kadar zamanda iş bulur en düşük fiyat ne olur?
 12. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Manisa
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  isghizmet
  uzman olmamakla beraber nacizane fikrimi soylemek isterim. sonuçta işe girecek olan sizler uzman olacaksınız. uzman risklerinin sonuçlarını hesaplaya bilen kişdir. osgb, şirket, bireysel ne fark eder sizler mesleğinizden taviz vermedikçe hepsi aynı. patron(osgb sahibi veya işletme sahibi) maaşınızla veya işten kovmakla tehdit edipte size uygunsuz bir davranış yapmanızı istediğinde yaparsanız sonuçlar vahim olacaktır. nasılki işletmenin çalışanın riskini hesaplayan sizlerseniz, kendi risklerinizi de hesaplayarak duygusal davranmadıkça kazanan sizler olacaksınız diye düşünüyorum....
 13. inan7602 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Bence bu meslekten para kazanma mayıstaki sınavla son bulacak.40.000 kişi sınava giriyor.Başarı oranı %75 olur diyorlar.30.000 kişi kazanacak bu tahminle.15.000kişinin belgesi var . 45.000 kişi eder. Maaşlar 1.000 TL düşecek ve riskleride var.Ben ağustos döneminde sınava gireceğim fakat umudum yok.
 14. fguden İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bence yanlış düşünüyorsun inan hocam Türkiye de A ve B iş güvenliği uzmanı belgesi olanlar çok az olduğu söyleniyor. herkes C sınıfı alacak ilk etapta ve ağır işlerde bile C sınıfı çalışabilecek çünkü ihtiyaç fazla olacak bu yeni yasayla... ve zaten güzümüz yüksek paralarda değil 2000 kafidir ilk etap içinnn....
 15. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Ortalama yeni bir mühendis maaşıyla uzman maaşı aynı seviyeye düşecek bence. 1500 asgari.
 16. yeni yasa ile ihtiyaç çok fazla olacak her iş te oldugu gibi burada da iyi olan kazanacak ancak dil de önemli,ilanlara bakıyorum borusan falan ingilizce sart!
 17. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Zaten bu şirketleri anlamıyorum bizden ingilizce şartı istiyorlar adam yanında polonyalıları çalıştırıyo ingilizceleri yok korelileri çalıştırıyo ingilizceleri yok onlar da niye aramıyorlar yahu :S
 18. inan7602 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Bugün Hürriyet İK ekini okumanızı isterim şimdiden 40.000 kişi olmuş.Mayısta 60.000 kişi tahmini var.ağustos ve ekimde 100.000 kişi deniyor.Bence bu dalı bitirmeye çalışıyorlar.Sayı sınırı olması gerekir.
 19. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Her evde 1 tane olması lazım çamaşır makinesi gibi
 20. hayat o kadar zor ki;bana ne! hiç umutsuz olamam,+ olmak da önemli...