1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni başlayanlar için süreç nasıl olmalı?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve zeynep turan tarafından 8 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. zeynep turan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar mrb;
  mobilya fabrikasında isg uzmanı olarak işe yeni başladım. acemi bir isg uzmanı olarak nasıl bir süreç izlemem gerekli, risk analizi yaptım,makina talimatlarını hazırladım daha sonra nasıl bir yol izlemeliyim? tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim...

  saygılar...
 2. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18410
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Çalışanlarla iletişiminiz ne çok samimi ne çok soğuk olsun, işvereniniz artık bahtınıza:) . Mesela bugün doktor arkadaşla işletmeden işverenin azarıyla kaçtık:). Adam bildiğiniz bağırıyordu, niye her şeyi deftere yazıyorsun gidiyorsun hep kötü şeyler yazıyorsun hiç iyi bir şey yazmıyorsun, prizi niye yazıyorsun ya söyle biz düzeltiriz hemen yazıyorsun..... :eek:
  Velhasıl işimiz zor, mobilya fabrikalarına gelirsek, öncelikle kullanılan kesme, delme, düzeltme makinelerinin koruyucularına dikkat etmeniz lazım çıkarıp çalışmalarına izin vermeyin. Özellikle dönel testere gibi çok tehlikeli aletlere dikkat edin. Yine açığa çıkan talaş ve toz önemli, bazı makinelerin kendi tozunu emme torbaları var eski makinelere göre oldukça iyiler, siz yine de havadaki toz konsantrasyonunu ölçtürün. Yapıştırma ve boyama kimyasallarını ayrı bir yerde depolama ve kullanmayı sağlamalısınız. Prizler, yangın söndürme tüp ve sistemleri, kkd ve daha bir çok durum. Kolay gelsin;)
 3. zeynep turan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  teşekkür ederim emine hanım... şu defterdende biraz bahsedermisiniz :)
 4. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18410
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Tespit ve öneri defteri ile kurul defteri ( 50 ve üzeri çalışanı olan işletmeler için). Kırtasiyelerde var. Her sayfasının noter veya işkur tarafından onaylanması gerekiyor. Takibi ve saklanmasından işverenin sorumlu olduğu, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekiminin işletmede gördükleri eksiklikleri yazdıkları defter.
 5. zeynep turan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  o zaman 50 kişinin altında çalışanı olanlar için gerekmiyor öylemi? peki isg kurulu hakkında ne söyleyebilirsiniz...
 6. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18410
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  yönetmelik

  Ekli Dosyalar:

 7. zeynep turan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ilginiz için teşekkür ederim emine hanım.. iyi çalışmalar..
 8. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18410
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ne demek, size de iyi çalışmalar.