1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni belge almış arkadaşarın yol seçmesi

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve ahmetvar tarafından 17 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. ahmetvar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,

18 mayıs sınavına girip , başarılı oldum. O zamandan bu zamana iş başvuruları yapıyorum ve çağrıldığım yerler OSGB' ler ile inşaat işiyle uğraşan yerler. Firmaların bünyesinde bulundurdukları uzmanlık ilanlarına başvuruyorum ama kriterleri, yeni belgeyi almış biri olarak yetersiz kalıyor. Şimdi sorum şöyle olacak OSGB'de çalışmak mı yoksa sadece inşaat işiyle uğraşan bir yerde mi kendimizi daha iyi geliştiririz? Ve sektörde yerimizi sağlamlaştırmamız açısındanda bu soruyu soruyorum.Tecrübelerinizi paylaşırsanız, sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
  2. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende aynıyım. Tecrübe arıyor herkes oda yok maalesef.
    Bence nerde daha iyi geliştirebilirim kendimi diye düşünmenin zamanı çoktan geçti.
    Bulduğun işde çalış. En azından İŞ tecrüben olur. Buda bir sonraki iş görüşmelerinde sana büyük avantaj sağlar.
    OSGB lerde çok yardımcı oluyorlar fikrini de edinmemek lazım.
    Orda çok çok 1-2 kere bilen birinin yanında gönderirler sonra kendinizle başbaşasınız.
  3. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yeniyseniz bu konuda işiniz çok zor,bende yenıyım ordan bılıyorum..
    Biraz tanıdık işin içine girmesi gerekiyo, yoksa etrafta şimdiden iş güvenliğinin ne olduğunu bile bilmeyen ne iş yapar bihaber olan birsürü kişi oldu..
    Adamlar buluyo tanıdık giriyolar işe,bizim başvurulara dönen yok,merak edip görüşmeye çağıran da nadir,ya sağlam bi adamını bulcan yada partiden kapıcan torpili,gerisi hikaye kardeşim...
  4. ahmetvar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,

Sorumu kısaltıyorum osgb' de çalışmak mı ? inşaatın iş güvenliğinde çalışmak mı? bana bu işi daha çabuk öğretir, elbette kendimde gayret ederekten.. Tecrübeli arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.
  5. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Osgb de çalışmak daha avantajlı olabilir en azından çok sayıda farklı işletme görürsün
    ilerisi için bir kaç sektörde deneyimin olur.
  6. emregee İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hepimiz osgb-isis turkey
    osgb'de çalışmak kesinlikle avantaj sağlayacaktır... ben belgeyi aldım artık bu işin uzmanıyım diye bir durum yok , gerekli tecrübeyi çok yük ve sorumluluk almadan kazanabileceğiniz tek yer osgb'dir. Ha ben bir A sınıfı uzmanı olan iş yerinde iş bulurum derseniz o ayrı ama işi öğrenmeden direkt inşaat yada fabrikaya girenler uzun vadede başına iş almaya mahkumdur.
  7. cagla acaroglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende 18 Mayıs sınavında başarılı olanlardan biriyim. 1 ayı aşkın süredir bir OSGB'de çalışıyorum. Aynı zamanda endüstri mühendisiyim ve şuana kadar özellikle üretim tesislerinde tecrübelerim olmasına rağmen, OSGB'de çalışmaya başlayınca daha farklı şeyler öğrendim. Farklı sektörler, iş güvenliği ile ilgili hazırlanması gereken belgeler ve geçirilen denetimlerde neler olup bittiği, hangi sektörlerde öncelikle nelere dikkat edilmeli gibi.... Kısacası OSGB'lerde yalnızsınız fikrine katılmıyorum. Herkes sizinle aynı yoldan geçtiği için durumunuzu anlıyor ve gerçekten yol gösteriyorlar.