1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni bir inşaat şantiyesinde ilk genel işbaşı konuşması

Konusu 'İşbaşı Konuşmaları' forumundadır ve Aydın AKÇAY tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Aydın AKÇAY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Merhabalar arkadaşlar,

  Yeni bir inşaat şantiyesinde,şantiyedeki çok sayıda işçiyle tanışma ve temel,genel dikkat edilmesi gereken konular hakkında 10-15 dk lık bir konuşma metni gerekiyor.İçeriği, inşaat şantiyesinde tanışma, dikkat edilmesi gereken temel ve genel önlemler veya eklemek istediğiniz bunun dışındaki önlemleri içeren profesyonel bir konuşma metni lazım.İşçilere sunum şeklinde değil belirli bir toplanma bölgesinde bu konuşma yapılacaktır.Acil olarak yardım ederseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  oturup kafa patlatman lazım..üzerinde çalışmak lazım..zaman lazım yani..

  üç kural var;

  1.tüm önelmleri alsak bile risk sıfıra inmez kabul edileblir seviyededir buna rağmen kkd kullanımına sahip çık,
  2.işe başlamadan önce doğru ve emniyetli pozisyon al,
  3.Ben sahada uykulu,ağrılı sızılı ve aklı dağınık adam istemem çünkü;iş kazalrının çoğunluğu buna dayalı tehlikeli davranışalrdan meydana gelmektedir..dikkat..

  ve son..İş disiplini emniyetli çalışmak ile sahip olunacak bir vasıftır..

  yukarıda özet geçtim,içini doldur..1 sayfa konuşma hazırla tanışma ve bilgilendirme olarak..
 3. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  Bence de konuşma metninde iş kazalarının en çok işib başlangıç ve bitiş saatlerinin başında yaşandığı bunun sebebinin de işçinin dikkat olarak işine kendisini vermediği ve iş kazasının yaşandığını. dolayısıyla mesai balangıcından mesai bitimine kadar dikkatli çalışmaları gerektiği yoksa çocuklarını bir daha göremeyeceği gibi duygusal bir vuruş yapabilirsiniz.
  Bir de kazanın en çok ben bu işi biliyorum diye geçinen kişilerin başına geldiği.
  Kkd nin bir ekipman değil vücudunuzdan bir organ olduğunu ifade edin. çünkü şantiyede emniyet kemeri, baret, ayakkabının hayat kurtarıcı unsurlar olduğunudan bahsedebilirsiniz.
 4. Aydın AKÇAY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı

  Teşekkürler...
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2014 ---
  Teşekkürler.
 5. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Bir iki maddeyle Yüksekte çalışma, boşluklar ve döşeme kenarlarında güvenli çalışmalardan da bahsetmeniz yararınıza olacaktır diye düşünüyorum.