1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni duruma göre osgb açmak ne kadar mantıklı olur?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve cem deniz tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. cem deniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar forumda nasıl konu açılır göremedim burdan yazacağım sorumu yardımcı olanlar fikir beyan edenlere şimdiden teşekkür ederim.
    Biz bir osgb açmanın arifesindeydik malum yasa erteleniyor , yasa kabul edilmedi ama %100 edilecek bir milletvekili ile konuştum krsin gececek.neyse sorularım şunlar;
    1.Yeni duruma göre osgb açmak ne kadar mantıklı yani 1 yıl sonra geçeli olacak 50 altı tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflar için osgb açılır mı ? bazı rakamlar okudum işte şu kadar şirket var 50 nin altı üzeri gibi ama bana pek inandırıcı gelmedi.yok 50 altı ve tehlikeli sınıf işyerlerinin sayısı azınsanmayacak kadar fazla diyorsanız osgb yi şimdi açmalı yoksa 7-8 ay sonra mı fikriniz nedir ?

2.Yeni yasa ile birlikte risk analizi , acil durum eylem planı gibi zorunluluklar tüm firmalar için devam ediyor mu ?

3.Eğer şimdi bir osgb açar isek malum süreklikliğinin olması ve ayakta kalması için ne tür işler yapılabilir ?hangi hizmetler verilebilir ?

4.osgb yi istanbulda açmak mantıklımıdır ?

5.osgb açmadan sadece c ve b sınıfı uzmanlık belgeleri ile danışmanlık firması gibi çalışılabilir mi ? ne tür hizmetler verilebilir ? yasal bir sıkıntısı olur mu ?

Şimdiden teşekkür ederim.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
  4. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdi açsan 6 aya 1 seneye anca çevre yaparsınız diye düşünüyorum
  5. cem deniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar forumda nasıl konu açılır göremedim burdan yazacağım sorumu yardımcı olanlar fikir beyan edenlere şimdiden teşekkür ederim.
    Biz bir osgb açmanın arifesindeydik malum yasa erteleniyor , yasa kabul edilmedi ama %100 edilecek bir milletvekili ile konuştum krsin gececek.neyse sorularım şunlar;
    1.Yeni duruma göre osgb açmak ne kadar mantıklı yani 1 yıl sonra geçeli olacak 50 altı tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflar için osgb açılır mı ? bazı rakamlar okudum işte şu kadar şirket var 50 nin altı üzeri gibi ama bana pek inandırıcı gelmedi.yok 50 altı ve tehlikeli sınıf işyerlerinin sayısı azınsanmayacak kadar fazla diyorsanız osgb yi şimdi açmalı yoksa 7-8 ay sonra mı fikriniz nedir ?

2.Yeni yasa ile birlikte risk analizi , acil durum eylem planı gibi zorunluluklar tüm firmalar için devam ediyor mu ?

3.Eğer şimdi bir osgb açar isek malum süreklikliğinin olması ve ayakta kalması için ne tür işler yapılabilir ?hangi hizmetler verilebilir ?

4.osgb yi istanbulda açmak mantıklımıdır ?

5.osgb açmadan sadece c ve b sınıfı uzmanlık belgeleri ile danışmanlık firması gibi çalışılabilir mi ? ne tür hizmetler verilebilir ? yasal bir sıkıntısı olur mu ?

Şimdiden teşekkür ederim.