1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Yeni iş güvenliği paketi açıklandı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve oğuzhan Torun tarafından 12 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    asıl mesele tahir ile zühre olabilmekte..:)) şaka bi yana OSGB lerle bu iş olmaz onu da eklemek lazım..OSGB den maaş alan uzman yada hekim OSGB nin ticari kaygısı çarklarında ezilip gidecektir...maaşı osgb den almak bile tehlike..

bir ikincisi fon ile bu işi çözerim yalnıştır,sayın bakan bu sene müfettişlerimiz denetlicek ama ceza kesmicekler demişti..ve hala ağır yaptırımlar uygulanmamaktadır.

Üçüncü mesel ise artık uzmanları hekimlerin ticari kullandıkları meta olmadan kurtarmamız lazım..
  2. hülya ünlü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59208
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Bu nasıl bir şey yerlerinde sayıp duruyorlar biri şunlara uygun adım marş komutu versin. Halimiz ne olacak? Daha nasıl sesimizi duyuracağız.
  3. serkancivan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98425
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Santiye sefide vardi digerleride vardi ....is kazalari bundan sonra siyasi kazadir kimbilir kimler araya girdi ricaci oldular denetleyiciler napsin siyasi kazalar icin .....bagimsiz isguvenligi olmadan hicbirsey olmaz isverenin zihniyette degismez .....
  4. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    paketten iş güvenliği yerine başbakan çıktı!
  5. ne yazık ki bu emperyalistler bu ülkede okuduğunu anlamayan ,çözüm yolu bulmak yerine hep şikayet eden üniversite mezunu kabiliyetsizler yetiştirdi,öyle sistemler kurdular ki üniversiteye gidip okuduğunu anlayamayan muhakeme yeteneği SIFIR tipler,eğitim ne zaman başlasa kardır,çocukken bir insan eğitilmedi at gitsin mantığı iş kazalarının artmasına sebeb olur SORSAN İŞ GÜVENLİĞİ İŞİNE BURDAKİLERİN ÇOĞU İLKOKULDA İŞ GÜVENLİĞİ DERSİ ALMADAN ÜNİVERSİTEYİ BİTİRİP GİRMİŞTİR ,BİZİ DE ÇÖPE ATMAK LAZIM ASLINDA
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Kasım 2014 ---
    BOŞ TARTIMALAR VAKİT GEÇİRMEMEK LAZIM ,DENİYOR Kİ ŞANTİYLERDE ŞANTİYE ŞEFLİĞİNİ SADECE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI YAPABİLECEK ,A ,B,C GİBİ BİR SINIF FARKI VAR MI YOK MU ?NORMALDE SADECE ŞU AN A VE B NİN YAPMASI LAZIM
  6. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    2020 yılına ertelenen yöntmeliğin geçici maddesinde zaten yapım müdürleri ve şantiye sefleri uzman olmak zorunda. hakiketen insanların zekasıyla dalga geçmişler yeni ne var burda yada bu düzeltmelermi iyileştirecek sorunları komik.:s
  7. fatma yılmaz İSGforum Üyesi

Altına imzamı da atarım...
  8. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tamamen boş bir paket..
  9. Hande Günal Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    25833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yine şaşırtmadılar her zamanki gibi !
  10. seniso İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ne eylem planı arkadaş milletin gözünü boyamak için yapılan bir çalışma hiç değişiklik yapmasan da olurdu demek ki memlekette iş kazaları hızla devam edecek bu insanların nasıl yüzleri kızarmıyor insan hayatı söz konusu
  11. reha demirel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Şantiye şefini inşaatlarında gören var mı?Adam bi de uzmanlık yapacak.
  12. Hüseyin Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97127
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yeni soylenenlerin karsiligi zaten kanunlarda var sadece olmayanlari aciklasalar ya. Mesela madenlerin yer ustune iki ayri yoldan bagli olmasi zorunlulugu zaten var.
  13. Emre ERHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46994
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İşverenlerle birlikte çalışanlarada ceza gelmeliki çalışanda kendini korumalı, örneğin kendisine tebliğ edildiği halde yüksekte çalışırken emniyet kemeri takmayan çalışanı işten çıkartmalı ve en az 2 ay sgk girişi heiç bir şekilde sgk girişi yapılamasın, bakın görün nasıl iş güvenliğine uymak için çaba sarfediyor olacaklar. Arabada emniyet kemerini polis görünce takan bir halkız para cezası olmadan kurallara uymayız biz.
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  15. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yok yok... yani yine bişi yok..
  16. Abdurrahman ZEYBEK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127546
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ŞIRNAK OSGB
    Sanki is guvenligi maden ve insattan ibaret
  17. Sedat KIZILTUNC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Birileri Başbakanı fena kekliyor. Tehlikeli sınıfta yer alan işlerde meslek belgesi sahibi olma zorunluluğu zaten var, neden yeniymiş gibi takdim ediliyor.
    Bu konuda asıl zorluk bu mesleki eğitimlerin yapılmasındaki zorluk nasıl aşılacak? Bir meslek sertifikası eğitim programı 400-500 saat sürüyor, maliyetleri de cabası. Bu şartlarda zaten belgelendirme işi yürümüyor. Bunun farkında olan bakanlık yetkilisi yok mu?
  18. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    10- Acil durdurma halleri müfettiş insiyatifine bırakılmadan karar alınacak.

Benim merak ettiğim,bu maddenin uygulanışı nasıl ne şekilde olacak ...devlet bunu kendisini aklamanın bir yöntemi olarak mı kullanacak yoksa bu maddenin hakkını verecek bir uygulamamı getirecek( iş güvenliği uzmanlarının yetki ve sorumluluklarına ilişkin değişiklik olacak mı?öngörüm beni yanıltmıyorsa ki bugün Başbakanın açıklamasında SON İŞ KAZALARINDA DEVLETİN SUCU YOK demişti sanırım kendini aklamanın bir dayanağı olarak kullanacak...
  19. Yaşar Canöz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Rodövans denilen sistem, taşerondan başka birşey değil. İşçi sömürüsüne devam.

Bir de madenlerin 2 noktadan bağlantısı yeni gibi sunuluyor.

Oyalama ve kandırmadan başka birşey değil.
  20. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Benim de bu paketteki bir düzenleme ilgili kafam fena karıştı.
    İktidara yakın malum kanallar devrim yapılmış gibi madenciye hayat sigortası vb. diye bas bas bağırıyor.
    Sigortası ödenen vatandaşın hayatı devlet tarafından sigortaya alınmıyor mu?
    O zaman işveren devlete " Kardeşim ben sana prim ödeyeceğime özel sigorta şirketine öder, senin vereceğinin mislisini alırım" dese haksız mı? Birde basit bir trafik kazasında bile eksperlerle uğraştıran sigorta şirketleri, böyle bir poliçe düzenlerse onlar da riske girmemek için ( haklı olarak) denetleme talep etmeyecekler mi? ( Hatta devletin yapması gerekli olandan yüzlerce kat ağır geçeceğini de biliyorum ) Bu durumda adamların statüsü ve yaptırımı nasıl olacak? Yahu birisi şu kanunları çıkaranlara yardım etsin ya. Vallahi kendilerini komik duruma düşürüyorlar. Ayıptır ya. İtibar! adına saraylar yaptırmayı düşünerek itibar kazanmaya çalışırken böyle basit hatalardan dolayı itibarımızı kaybetmek acı verici. Yitip giden canları sayamıyorum bile.
    Saygılar.