1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni isg yasasi zirvesi-eğitim ve seminer

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 30 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  EĞİTİMİN KONUSU
  YENİ İSG YASASI ZİRVESİ
  10 KASIM 2012
  75 MİLYONUN HAYATINDA NELERİ DEĞİŞTİRECEK
  09.30 - 16.30 / RAMADA PLAZA - ANTALYA
  11 milyon çalışana iş güvenliği zırhı getiren "YENİ İSG YASASI" heyecan yarattı. Yeni yasa tasarısı yılda bin 500 can kaybının yaşandığı kazaları sıfırlamak için büyük şans ve bu tasarı toplumun tüm kesimleri tarafından kabul gören devrim gibi bir çalışma. Yasanın en önemli özelliği 'önleyici risk analizi'ni temel kural olarak getirmiş olması.
  İş kazalarının yüzde 98'ini, iş hastalıklarının ise yüzde 100'ünü önlemek gibi iddialı hedefle yola çıkan yasanın devrim gibi olmasının ana nedeni ise tüm çalışanların kapsam altına alınıyor olması.
  Yani 11 milyon çalışan bu yasayla iş güvenliği kapsamınaalınacak. Mevcut yasada maden, tersane ve fabrika gibi yerlerde çalışanlar kapsamdaydı. Tasarıdan sonra berberden otele riski yüksek işletmelerdeki çalışanlar ve kamu çalışanları da kapsama alınacak. Diğer önemli bir konu ise işyeri hekimi düzenlemesine göre 50 işçi ve üzeri çalıştıranlar işyeri hekimi istihdam edecek kuralının tarihe karışacak olması.
  YENİ İSG YASASI, iş güvenliği kapsamında olmayan devlet memuru ve ofis personelini de kapsama alıyor.
  • BU YASADA SİZİ NELER BEKLİYOR?
  • HAYATINIZDA NELER DEĞİŞECEK?
  • SEKTÖRÜNÜZE ÖZEL ÇÖZÜMLER İÇİN YOL HARİTASI NEDİR?
  SORULARINIZ BÜTÜN CEVAPLARI BU ZİRVEDE!

  Eğitim Tarihi :
  10.11.2012

  Eğitim Başlangıç Saati : 09:30

  Eğitim Bitiş Saati : 16:30

 2. Nuray İSGforum Üyesi

  Neden antalya ?
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman