1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni kanun tasarısı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Orkun Dalyan tarafından 29 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  bu herhangi bir kanıdı bulunması mümkün olmayan bir maddedir, ve fiili olarak, "ben bilmiyordum" demesi onu kurtarmaktadır. işveren "muhasebeci ayarladı" dediği halde ceza almayan pek çok muhasebeci mevcuttur. Hatta birebir şahit olduğum da var.

  kağıt üzerinde olup da pratikte uygulanması çok da görülmeyen maddelerin önemi olmayacağı "işveren iş güvenliği uzmanını bu nedenle işten atarsa 1 yıllık tazminat öder" maddesine olan inançla da gösterilmiştir.

  uzmanın bu kadar sorumluluk alması zaten çarpık bir şey, ne amaçla savunduğunuz bile alaşılabilir bir şey değil. Çalışma bakanlığının müfettişleri var. denetim kısmını onların yapması gerekiyor uzmanın değil. müfettişle uzmanın görevlerini birbirinden iyi ayırmak gerekiyor. Ölümleri bitirecek olan doğru ve sıkı bir denetim sistemi olacaktır. uzmanları hapse atmak değil. zaten yılda 1-2 defa müfettiş gelse, hiç bir işveren rahat rahat güvenlik ihlali yapamaz.

  iş güvenliğinin 3 tarafı vardır. DEVLET, İŞVEREN ve İŞÇİ. Uzman da bir İŞÇİdir. devletin görevini üstlenmeye gerek yok. Bizim Egoya değil, adalete ihtiyacımız var.

  İstediğiniz kadar saldırabilirsiniz bundan sonra size yanıt vermeye devam da etmeyeceğim. Terbiyesizleşiyorsunuz ve bu kadar seviyesiz bir insanla karşılık konuşmanın da manası yok.
 2. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Uzmanın denetim yetkisi olsun demedim hiç.
  Algılama sorunun var senin.
  Sen uzmanın denetim yetkisi yok sadece danışman olarak görünsün devlet tarafından dedin. bunun adı konulursa sorun çözülür dedin.
  Ben de çözülemez dedim.
  Hatta hiçbir ölümü durdurmaz dedim
  Sen de kendini düşünüyorsun ölümler umrunda değil dedin
  Ve ölümler ile ilgili hala cevap veremedin
  Sonra sen saldırdın anlamsız bir şekilde
  Bahsettiğin seviyeyi işte o mailde çok güzel ortaya koydun
  Okuduğunu anlayamıyorsun
  İletişim sorunun var
  Ayrıca bayan olmana rağmen terbiyesizliğin alasını yapıyorsun
  Aynen iade ediyorum sana