1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni maden kanunu için önerilerinizi alabilirmiyim?

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 21 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Eski maden kanunun da proje onaylatılır ve işletme faaliyetlerine izin verilirdi kısaca özeti bu;tamda bu noktada 6331 e göre düşünerek işletme faaliyete başlamadan proje aşamasından başlanılarak İSG önlemleri alınır'ı devreye sokmalı yeni kanun.Yani bir işletmeye ruhsat vermeden önce projede isg tedbirlerini görmeli bakanlık(exproff malzeme,antigruzitin dinamit,kaçamaklı ocak,tahkimat,havalandırma planı,işçilerin eğitimleri,ofk ların varlığı,tahlisiye istasyonu,uzaktan izleme sistemi,portatif gaz ölçüm cihazları...vs).İşin yürütümüyle alakalı ise projeye uygun bir termin almalı,yani işletmenin koşullarıda göz önünde tutularak gerçekçi bir üretim miktarı;günde 1000 ton kapasiteli bir ocakta projede 3000ton beyan edilmişse,yada projede 10000 ton beyan edilip 3000ton üretim yapılmışsa burada bir sıkıntı var demektir.Gelelim devlet adına işin yürütümünden sorumlu teknik nezaretçilerin durumuna!Evet teknik nezaretçi devlet adına oradadır ama işverenden alır maaşını.Buna karşılık devlet derki:Eğer projeye uygunsuzluk varsa; işi benim adıma durdurmakla sorumlusun!Bunun illaki düzenlenmesi gerekmektedir.İlk etapta benim aklıma gelenler bunlar arkadaşlar;katkılarınızı bekliyorum.Ayrıca bir konuda 6331 ile alakalı açmak istemedim.Bununla alakalı görüşlerimizide paylaşalım.