1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni sıkıntımız hayırlı olsun!

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 1 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Şimdi yeni bir sıkıntı daha çıktı arkadaşlar.C sınıfı uzman ve mesleğinde 750 primi olan uzmanlardan bazılar yine de atanamayacaklar.Ssk primi yatırılırken işyeri faaliyet kodu girilerek yatırılan arkadaşlar A sınıfı uzmanlık yapabilecekken faaliyet kodu girilmeden yatırılmış olanlar yapamayacaklar.Bu bilgi taze çalışma bakanlığından ilgili birimden alındı.Ayrıca geçmişe dönük düzeltme de olmuyormuş.Sizin anlayacağınız bu durumda olan arkadaşlar bu haktan yararlanamayacaklar.
  2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    NACE kodundan önce tehlike kodu diye bir kod vardı. sanırım ondan bahsediliyor. kişi NACE koduna karşılık gelen tehlike kodunda çalıştığını ispatlayacak yani, O da şöyle bir sıkıntı çıkarak; birden fazla tehlike kodu olan iş yerlerinde çalışanlar her bir kod için 750 gün prim bildirmez zorunda kalacaklar.
  3. 2 sorum olacak.
    1- e-sgm üzerinden yaptığımız sorgulamadan bu bilgiye ulaşmak mümkün mü?
    2- Diyelim benim 750 gün çalıştığım şirket bu kodu bildirmedi. Peki bu müfettiş abiler neye istinaden gelipte beni "ağır ve tehlikeli iş yapıyorsunuz" diyerek denetlediler. Müfettiş abiler kafalarına göre mi denetleme yapıyor yoksa bu olaydan haberleri mi yoktu?
  4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

arkadaşlar ben şimdi inşaat taahhüt firmasında (çok tehlikeli sınıf) isg teknikeri olarak bildirim yapılıyor fakat ben şuan isg uzmanı değilim 18 ağustosda sınava gireceğim bu sınava girmeden önceki çalıştığım dönem sayılacak mı? ve normalde mesleğim metal öğretmenliği
  5. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    konu İsg ise sıkıntı bitmeeeeez... daha doğarken sıkıntılı doğmuş bu sektör... :D
  6. Caner T. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu atanma/atanamama ile ilgili birşey sormak istiyorum.ilk msj da bahsedilen konu ile ilgili primlerin yatırıldığı iş yeri ssk koduna göre ilgili yönetmelikte tehlike sınıflarına baktığım zaman şirketin nace kodunu bulamadım,şirketin e bildirge yöneticisi arkadaşa bu konuyla ilgili dönüş yaptığımda bana nace kodu olayını yine ssk üzerinden iş yeri ssk kodu ile değilde farklı bir yer üzerinden girdiklerini/gösterdiklerini söyledi, girdikleri kodu ilgili listede kontrol ettiğimde şirketin ana faaliyeti gösterdiğini söyleyebilirim.

çalıştığım şirket tehlikeli sınıfta ve 2,5 yıllık çalışmam,750 nin üzerinde primim var,yukarıda ki sıkıntıyı görünce birden herşey sıfırlandı mı diye düşünmeden edemedim,bu konuda aydınlatıcı bilgi verebilecek arkadaşalar varmıdır acaba?
  7. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    eski çalıştığınız yerlerden ayrılırken mutlaka şu tatihler arasında çalışmıştır yazan kağıt alın ben öle yapıyorum.Sonra sorun olursa böle yok ssg di yok primdi gibi...iş yerinden alınan belgeleri gönderip 3 yıllık priminizi saydırıp A sınıfı olarak devam edebilirsiniz.Gerçi A sınıfı demek yanlış çok tehlikeli gruba bakabilirsiniz mesleğinizle alakalı
  8. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    padon yaşar bey isg teknikeri olarak bildirim yapılabiliniyor mu?
  9. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bu kadar detaya girmeye bence gerek yok. Bakın torba yasa resmi gazetede yayınladıktan sonra bakanlık sınav hakkı için çok fazla teferruat içermeyen bir düzenleme yapacaktır. Bakanlık 1 Ocak 2014 de bu işin alt yapısının hazırlığını bitirecektir. O sebeple fazla teferruata girmeden basit bir hesaplama yolu ile sınav hakkı tanıyacaktır. Mesala "diploma tarihinden itibaren 3 yıl içinde 450 günlük prim ödeme süresi olan uzmanlar bir üst kademe sınavına müracaat edebilirler" gibi, fazla ayrıntıya girmek Bakanlığın altyapıyı en kısa sürede tesis etme ihtiyacını sekteye uğratır.
  10. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İnşallah :)
  11. TSEKER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    girilmemiş olan işyeri kodunun geriye dönük işlenmesinin bir yolu yok mudur?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2013 ---
    iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü Sgk kayıtlarını baz alıyor.Sen ne kadar evrak götürsen de malesef sgk dan düzeltilecek diyor.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2013 ---
    2.000 günlük sgk primim iş kolu kodu boş olarak yatırılmış, Bu sebeble isg katip primi görüyor ,fakat tehlike sınıfını görmediği için atama yapamıyor,
  12. yaşarsalur İSGforum Üyesi

bizim muhasebedeki kızlara sordum ne diye bildiriyosunuz beni diye isg teknikeri dediler hım tamam o zaman dedim tek bildiğim bu meslek gruplarında varsa isg teknikeri ki var sanırım bildirilebilir
  13. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket

Haklısın;)