1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Yeni türkiye'nin yeni çalışma koşulları

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 30 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ece adlı bir arkadaşımın başından geçen bir olay üzerine kaleme aldığı yazıyı paylaşayım konu ile de hafiften bağlantılı ;
    "- "Ofisler kötü, çalışma şartları çok daha kötü yerler var oralara harcayalım parayı"dedim.
    -"Mesciti büyütelim" dediler.
    - Peki büyütelim, ama 100 metre ilerde cami var." dedim.
    - "Yok, olmaz burada olacak." dediler.
    -"Kaç kişi kullanacak ona göre hesaplıyayım" dedim.
    -"Geniş, geniş olsun."dediler.
    -"Arşiv küçük, sıkışık oradan çalmayalım."dedim.
    -"Yok, yok sığışır orası."dediler.
    -"Peki, başka birşey yoksa istediğin böyle olsun." dedim.
    -"Kadınlar için ayrı mescit isteriz"(Sendikacı,erkek) dediler.
    -"Kaç kadın var ki burada çalışan çok, az." dedim.
    -"Anayasal hakkımızdır". dediler.
    -" Peki ben asgari ücret kadar alıyorum, benim hakkım" dedim.
    -....
    -"Peki temsil ettiğiniz memurlar fakirlik sınırında ücret alıyor" dedim.
    -....
    -"Peki ben de cem evi istersem, günah çıkartma odası istersem, budist tapınağı istersem" dedim.
    -....Güldüler.
    -"Yapmıyorum" dedim. "Yasal dayanakla gelin" dedim.
    -"Yaptırırız"dediler.
    (3 hafta içinde sendikacılar,müdürler, genel müdürler, genel müdür yardımcıları, daire başkanları birbirlerini aradılar, durdular.Hepsi işi gücü bıraktı mescit peşine düştü.)
    -"Ortaya paravan yapayım." dedim.
    -"Ayrı kapı isteriz" dediler.
    -"Bu kadınlarla erkekler aynı iş yerinde çalışmıyor mu zaten" dedim.
    -"Ayrı kapı olacak." dediler.
    -"Aynı saatte kılmasınlar, kapıda da kilit olsun" dedim.
    -"Ayrı kapı..." dediler.
    İş bu işyeri maden çıkarır, çalışma koşulları kötüdür, işçilere hala 1,5 kilo ağırlıkta akülü lambalar verilir, diğer tarafta 1 kilololuk maske asılıdır. İşçi çok yorulmamak için çalışırken birinden vazgeçer, o da maskedir. 7 senedir yeni lambaların ihalesi yapılmamıştır. Tamiratını yaptığımız yerdeki işçi duşları en son 50-60 larda tadil edilmiştir. Ama nedense herkesin tek önceliği mescittir.Ve ben deliriyorum dediğimde, boş ver denir...
    İş bu yazıyı yazan Ece Kişisi yine psikiyatristten randevusunu almıştır. Sağlıkta devrim olduğundan görüşeceği 5 dakikalık sürede bunu anlatamayacaktır.
    İş bu kadın mesciti yapılıyordur, iki kişi için 40 m² lik alan ve üç abdest alma yeri ve ayrı kapısı mevcuttur.
    Yeni Türkiye'nin yeni çalışma koşulları da bunlardır."

Not: Haberin ekindeki fotoğraflar bazı üyelerin rahatsız olmaları üzerine kaldırılmıştır.

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      36,3 KB
      Görüntüleme:
      5.401
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu güzel yazı için teşekkür ederim..Keyifle okudum,ellerine sağlık..
  3. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben
    Ben yazmadım bir arkadaşımın başından geçen olaylar, fotolarda yanlış hatırlamıyorsam deli gaffar aldı blogdan yanlış da olabilir.
  4. Uyarı yazmışlar ama levhaların anlamı aslında şöyle.
    1- Zorunlu Çalışma sahası
    2- Abdest almak zorunlu
    3-..........
    4-..........
  5. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İki tarafta bazen abartıyor. Bu taraf ne kadar önemliyse (iş güvenliği) , bırakın da insanlar da rahatça ibadetlerini yapsınlar.
  6. Ali Ünal İSGforum Üyesi

alaycı bir diyolog olmuş hangi konuya binaen
  7. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Istanbul müftüsünün isg ile ilgili verdiği vaaZ konusu altında yazmıştım Erkan bey ayrı bir konu olarak açmış.
  8. ramazan altun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25853
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar ben bu eleştirilere malesef katılamıyorum tamam adamlar abartmış ama bunların 90 li yıllardaki gibi irtica hortluyor vari alaycı sloganlarla ifade edilmesi açıkçası çok fazla hoşuma gitmedi insan çalıştığı yerde elbette ibadetini yapacak ama siz bunu kalkıp işyeri-cami bileşkesinde alaycı bir ifadeyle kompozisyon yaparsanız ben buna alkış tutamam...!!!
  9. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burada kimse ibadet yapmaya karşı değil ki niye yanlış tarafa çekiyorsunuz.

Burada bir sürü yapılması gereken durum varken yapılmamasından bahsedilmiş. Burada keyfe keder yönetimlerden, sazı eline alanın nasıl kafasına göre çaldığından, iş güvenliğinin de zor da kaldıklarında hatırlanan bişey olduğundan bahsedilmiş.

Kimse ibadetini yapma demiyorki, elhamdrüllah müslümanım namazımı da kılarım, ama 1oo metrekare odada ibadetini yaparken şantiyede 9 metrekarelik konteynır da bu soğukta yatan 8 tane çalışan varken ibadet dediğin şey namaz kılmak değildir.

Bence burada bu mesaj verilmeye çalışılmış gibi geldi bana,
  10. ramazan altun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25853
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bak değerli kardeşim benim yukarıda yazılanlara tek bir eleştirim yok zaten yanlış olduğunu belirttim ancak onun altında paylaşılan dini alaya alan paylaşımlardır canımı sıkan;kaldıki o bahsettiğim güya uyarı levhaları niteliğindeki paylaşımlar gayette dini değerlere hakaret eder nitelikte bunun bana kimse aksini iddaa etmesin lütfen...!!!
  11. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bak değerli kardeşim,
    Din ile kimse dalga geçemez, alay konusunda yapmaz,yapamaz,kimsenin haddine de değil..

Ama sen dersenki bana büyük ibadet yeri yap, ona buna gerek yok çalışana o maaş yeter çok ta iş güvenliği önlemi almayalım öleceği varsa ölsün bana ibadet yeri lazım ,o zaman işte seninle dalga geçerler.

Konu din ile alakalı değil, bu konuyu çarpıtanlar ile alakalı değerli kardeşim
  12. ramazan altun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25853
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tamam ben bu konuda sana katılıyorum ama yukarıda anlatılan olay ile altındaki resimlerin ne alakası var ben bunu anlayamadım yoksa tekrar söylüyorum adamların amacı üzüm yemekten ziyade bağcıyı dövmek o tarafı ayrı ama bu resimler yakışıksız kalmış kimsenin ne alın terini sadaka gibi göstermeye ne takke tespihle nede başka birşeyle bu şekilde alay edemez benim tek savunduğum olay bu
  13. Acikcasi insanlar dinleri sevmeyebilir ama bunu çeşitli platformlarda alakasiz konulara angaje etmeleri hoş değil is güvenliği insanların psikolojisiyle de ilgilenir'namaz için mekan ayrilmasi moral artirici bir unsur . tabi bazilarnin moralini demekki düşürüyor .arkadasimin arkadasinin arkasi muhabbeti ayak iste
  14. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dini sevmemek diye bişey olabilir mi ya saçma saçma konuşmayın. Sadece dini kullanarak siyaset yapan adamları sevmemek olur. Dini sevmiyorsan inançsız biri olursun ki bu da senin seçimindir ona da kimse bişey diyemez.

Burada size bi mesaj verilmeye çalışılıyor ama siz din de din, ibadette ibadet diye siyasiler gibi tekrar edip duruyorsunuz.

Konumuz iş güvenliği, iş güvenliğini salak saçma konularla ikinci plana atılması. İnsan canının,hayatının, ibadetten daha önemsiz olması. 7 senedir ihalesi yapılmamış lamba yazıyor orada onu okumuyorsunuz ama iş güvenliği forumunda ibadet kelimesine takılıp kalıyorsunuz.

Ben miyopum 2 numara gözlük kullanıyorum, siz nası bir gözlük kullanıyorsunuz.
  15. HER YAZILANA İNANMAK ,ASLINDA İNANASI GELMEK.DİNİ BİR SİMGE GÖRÜNCE TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLMAK ,BU BİR HASTALIK ,GÖZLERE KENDİ KENDİNE PERDE ÇEKMEK,EĞER HATALAR MESCİTLE GİZLENİYORSA ,BU İKİ YÜZLÜLÜKTÜR,MESCİTİN YAPILMASI KONUSUNU BİLE İSGYE BAĞLAMAK DA İKİ YÜZLÜLÜKTÜR ,Bİ FARKINIZ YOK YANİ
  16. denizözgür İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34393
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    100 metre ileride zaten camii varmış. Güldüm....:)
  17. okan özer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98038
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bodrum osgb
    Bu yazılan güzel yazı için elinize dilinize sağlık, ama ne yazık ki durum gerçekten bu ve her geçen gün daha da kötüye gidiyor
  18. Murat Turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Aman tanrım mescit istiyorlar.....
    21. Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize kulluk ediniz. Umulur ki, böylece korunmuş (Allah'ın azabından kendinizi kurtarmış) olursunuz. bakara suresi
  19. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    insanlar mescid istemiş ve almışlar. yazıyı yazan kendi kendine sıkıntı yapmış boş yere.
    yani bi bardak suda kıyameti koparmış. müslüman ülkedeyiz, tabii ki mescid yapılacak. çalışanlar istiyorsa yapılacak. kendini halkın üstünde görmeyi bıraksın artık bazıları. kimsenin kimseye karışma hakkı yok. çalışanlar mescid istemişler almışlar. buradan, uzaktan kimse karışamaz söz söyleyemez. adamların, kadınların, insanların yaşam tarzına taa uzaklardan söz söylemeyi ne zaman hak zannetmeye başladık?
  20. BU SAÇMA LEVHALARA BEN DE BİR CEVAP HAZIRLAYACAĞIM ,LÜTFEN ALINMACA GOCUNMACA OLMASIN PHOTOSHOPU ELİMİZE ALDIRACAKLAR