1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Yeni türkiye'nin yeni çalışma koşulları

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 30 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Son olarak lütfen bu güzel forum sayfasını insanların vicdani kararlarına dokunacak paylaşımlar yapılan bir yer haline getirmeyiniz.
    inanç yada inançsızlık ve bu inanca olan bağlılık derecesi insanın tamamen kendi vicdani meselesidir. ülke ortamı düşünüldüğünde bakış penceremiz ne olursa olsun mutlaka bir karşıt görüş mevcut ve tepkiler bazen sınırları zorlayabiliyor.
    bu güzide forumu kültürümüzün zayıf yönü olan "başarıda istikrarsızlık"a kaptırmayalım. bu güzel forumun bir çizgisi var gördüğüm kadarıyla.
    yoksa, doğru yada yanış, iyi yada kötü, Türkiye mimarlar ve mühendisler odasının düştüğü durumu, yine aynı mantıkla sendikaların durumlarını görüyoruz. bir noktadan sonra asıl varlık sebeplerini unutarak ideolojik mesajlar ve yönlendirme çalışmalarında görüyoruz kendilerini.
    bu forum içerik olarak çok zengin ve isminin herhangi bir kesimle yada ideolojik düşünceyle beraber anılmasını istemem.
    bu güzel forumda "inanç, vicdan, ideoloji, din, politika" konularındaki paylaşımlar mesleğimizin önüne geçebilecek tartışmalara sebebiyet verebilir. tartışılmamasından yana değilim ama "isgforum.net" in misyonunun bu olmadığını düşünüyorum.

özellikle de "Haber Grubu Lideri" nin bu konuda daha hassas olması gerektiğine inanıyorum
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Büyük harfle yazmak forumlarda bağırmak anlamına geliyor ;) Üslubunuza kötü bir görüntü veriyor.
  3. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    @Erkan Dündar Erkan Bey @Kaan Gülçiçek Beye forum sayfası hakkında cevabı sizin vermeniz daha yerinde olacaktır diye düşünüyorum.

Bu yazının inançlara saygısızlıkla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum ki ben sadece bir yazı altına yorum olarak paylaştım.
    Açıkçası bu kadar tepki alacağını da düşünmemiştim. Vermek istediği konudan nasılda inançlara saygısızlık, üstten bakma, hor görme, dinine karışma anlamları çıkarıldı şaşırdım açıkçası.

ekteki fotoğraflarda yazının bir parçası olduğu için ekledim. Rahatsız olan varsa haberi giren arkadaşlar da uygun uygun görürse kaldırabilirim.

ve..

TMMOB mükemmel bir kurum/meslek odası değildir. Eksiklikleri de vardır. Gelirsiniz görev alırsınız düzeltmeye çalışırsınız. Sizin yada iktidar gibi düşünmeyen her kurumu ideolojik/miadı dolmuş gibi maddi olmayan olgularla suçlamalara/yaftalamalara alıştık biz. örneğin; Taşerona, Rödevansa hayır demek salt körü körüne bir ideolojik tutum değildir. Yaşanan kazlarla ilgili düzenlenen raporlara bakarsınız neden hayır dendiğini görürsünüz. Bilimsel ve Teknik onlarca kurul vardır ve bu kurullar bütün üyelere açıktır. ve Raporların çoğu bu kurulardan çıkar.
    yani kısaca TMMOB siyasi "iktidarlardan" bağımsız bir çizgide durmaya ve bu çalışmaya devam edecektir.

Memur-Sen gibi bir tmmob ya da sendika tahayyülünüz varsa da allah yardımcınız olsun demekten başka diyecek bir şeyim yok.

dostlukla...
  4. BİZ ÜSLUBU SİZDEN ÖĞRENECEK DEĞİLİZ :)))))))
  5. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  6. AHA BİR TROLL DAHA
  7. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    beyin.dll bulunamadı hatası veriyor yazdıklarınızı göremiyorum
  8. ARKADAŞIM ŞU FOTODAN ,GÖZLERİNİN BAKIŞINDAN NE OLDUĞUN ANLAŞILIYOR:))))
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Ocak 2015 ---
    ARKADAŞIM ŞU FOTODAN ,GÖZLERİNİN BAKIŞINDAN NE OLDUĞUN ANLAŞILIYOR:))))
  9. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hoşuna mı gitti canım
  10. ARKADAŞIM ŞU FOTODAN ,GÖZLERİNİN BAKIŞINDAN NE OLDUĞUN ANLAŞILIYOR:))))
  11. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İnsanların mescit istemiş olmasının bu kadar abartılması çok saçma. Bir şeyler yapılmıyor veya eksik yapılıyor diye insanların ibadet özgürlüklerini ellerinden alamazsınız. Üstelik tabela diye uydurduğunuz şeyler insanların inançları ile dalga geçerken bu konunun masumane olduğunu savunarak ta insanların aklı ile dalga geçmeyin!!!
  12. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Arkadaşlar,

Herkes gereken mesajı aldı faydasız tartışmaların kimseye katkısı olmayacaktır. Konuya bir nokta koyalım artık.
  13. hoşuma gitmedi işte çok hin bakışlar ,bu gözlerden böyle fikirler çıkıyor işte
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    herkes düşüncesini yazsın ve paylaşsın,konuşsun diye isgforum var,bunu yaparken özgür olmak,empati kurmak,düşünceyi rahatlıkla ifade etmek demeokrasi bilinci içinde savunduğumuz değerlerdir.İSG ve Forum politikası ve sözleşmemizde açık ve net olarakta yazmaktadır.Farklı düşünce ve sesler bir bütün olarak olayları değerlendirmemize yardımcı olmakla beraber aramızdaki gerçekliği arayış içindeki neslimize de ahlaki dinamizm kazandıracaktır.

İlgili yazı aslında bir çığlıktır.bizlerde bu çığlığa sessiz kalamadık.Bu günlerde şantiyelerde çadırlarda yada inşaatın belli katlarında kalan,yatan,yiyen içen kişilere yoğunlaşalım ve diyelim ki;(İnsana değer ver,aç açabildiğin kadar sineni ve saygı duy)...

Sevgiyle,
  15. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    anladım. cevap için teşekkürler
  16. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Haberin ekindeki fotoğraflar bazı üyelerimizin rahatsız olmaları üzerine kaldırılmıştır.

dostlukla...
  17. ramazan altun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25853
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler
  18. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim
  19. Murat Turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Haberin ekindeki fotoğraflar bazı üyelerimizin rahatsız olmaları üzerine kaldırılmıştır.

teşekkürler :)
  20. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ne yazık ki bu kadar okumuş, yaşam görüşü olan, olayları tek taraflı görmeyen insanlar bile kendi aralarında seviyeli bir tartışma yapamamakta.