1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yeni yönetmelikler eklendikçe kanuna şu his oluşuyor

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve yaşarsalur tarafından 16 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  sanki yeni yönetmeliklerde şu his uyanıyor biri ölünce biz suçlu bulamıyoruz o yüzden birçok detay koyuyoruz yönetmeliklere illaki birkaçını atlarsınız siz suçlu olarak da sizi buluruz osgb lerde bir şekilde bu işten sıyrılır kişilere olan olur gibi geldi bana bilmem belkide yanılıyorum oluşan his bu bende
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Aslında hep bu şekilde olmuştur. İnsan bazı şeyleri yaşamadan tecrübe edemez.
  Denizcilikten örnek vermek gerekirse SOLAS dediğimiz kurallar bütününün en büyük dayanağı TITANIC faciası olmuştur. O kaza ile can kurtarma araçlarının önemi anlaşıldı. O kaza ile gemilerde balast tankları arasında açık bırakılan perdeler kapatılmaya başladı. Çünü kimse bu tarz bir olayın meydana geleceğini tahmin bile edemiyordu. Sonra 1970lerde büyük petrol felaketleri yaşandı. Denizler petrol çöplüğü olunca yeni bir düzenleme yapılarak petrol tankerlerinde çift tekne uygulamasına geçildi vb. vb.
  İşte aslında burada bizlerin önemi ortaya çıkıyor. Olmaz demeyip risk değerlendirmesinde ne kadar farklı ayrıntıyı önceden görürsek o kadar kaza ihtimalini düşürmüş olacağız.
 3. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  bu dedikleriniz çok güzel benim kızdığım nokta bakanlığın herşeyden bihabermiş gibi davranması işveren lehine çalışıyormuş gibi bir hava var piyasada işverenler kılını kımıldatmıyo yaptırım uygulamaya çalışıyosun adam yapmıyorum diyo istersen diren bu konuda adam yapmıyorum diye şikayet mi edeyim şimdi ettim diyelim bakanlık bana iş bulacak mı ne saçma bir kanun ve yönetmeliklerdir bunlar hergün değişen yönetmelikler çıkan tebliğler karma karışık oldu eski bilgi yeni bilgi karmaşası bakanlık iyi çalışmıyor bizlerde susuyoruz