1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Yeni yılda yeni kanunlar bizi bekliyor

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 29 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46018
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  2. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46018
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Deniz bey

Ben c sinif is guvenligi uzmaniyim.Siz tahmin ediyorum A sinifsiniz Konustugumuz mevzuatin 3 yonetmeligi 2 gun once kabul edildi ,bu yuzden pek vakif olmayabilirim.Y olarak orneklediginiz isletme icin hafta sonu mevzuatta belirtilen sure kadar hizmet verildigi taktirde o firmada beni sigortali gosterip beyan ettiginde sorun ortadan kalkiyor herhalde.Zaten sigortasiz calismak pek yasal olmuyor.Bunu tercih eden biride degilim.
  3. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben henüz uzman dahi değilim... :) şunu tam anlatamadım sanırım siz bir işletmede sigortalı iken başka bir işletme sizin sigorta girişinizi zaten yapamıyor, hafta içi hafta sonu diye bir ayrım da yok... kısaca başka bir yerde sadece sertifikayı kullandırmak adına bile uzmanlık yapmanız mümkün değil..
  4. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46018
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

Deniz bey

Zaten anlasamadigimiz nokta bu.ssk fazla odenen prim miktarina bakmiyor.bu fazla odeme emeklilikte sana pozitif yonde etki yapiyor.kismi sureli birden fazla isletmede gorev alan uzmanlarin ise girisleri ayni ssk dan yapilmiyor mu?
  5. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tarihler belli, kısmi süreli zaten bu demek...biri sizin çıkışınızı yaptığında öbürü girişinizi yapmış oluyor... başka türlü nasıl mümkün olabilir ki 30 gün sonunda o zaman 30 günden daha fazla sigorta priminiz olur, herşeye aykırı bu durum...
  6. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46018
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Teşekkur ederim.beni bu konuda aydinlattiğiniz için.