1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yenileme süreleri

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 17 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Sertifikaların yenileme süreleri sizce ne kadardır?

ve bunun için yasal dayanak gösterebilecek var mıdır?

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/cgm.portal?page=sss

bu adres der ki :

Belgenin alınış tarihinden itibaren yedi yıl süreyle geçerlidir. Yenileme eğitiminden sonra tekrar vize edilerek yedi yıl daha geçerlidir.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal?page=sss_isg

bu adres der ki :

İş güvenliği uzmanı belgesi sahibi olan kişilerin, belgelerini aldıkları tarihten itibaren beş yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek yenileme eğitim programlarına katılması zorunludur. Yenileme eğitim programlarının süresi 30 saatten az olamaz.
  2. Volkan AZAK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet hocam komik bir olay sanki:)
    derslerde bize 5 yıl denmişti ama csgb 7 yıl diyor acaba hangisni dayanak göstersek kendimize:)
    üzücü bir olay muhakkak ikisinde ayrı bir açıklaması vardır,
    5 yıl olan C için geçerli ama
    7 yıl ne için geçerli onu bilmiyorum:s
    ikiside C içinde komik bir olay:)
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    bence buradaki 7 yıl esprisi c den b ye geçiş 3 yıl b den a ya 4 yıl olduğu için yani sertifikasını alan uzman yenileme yapmadan A sınıfı olsun diye düşünüyorum