1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yer temizleme amaçlı kullanılan taskilerde güvenlik önlemleri

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Elçin Subaşi tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Elçin Subaşi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BURTEZ OSGB
    Merhaba Arkadaşlar,

İşletmemize bir temizleme aracı alma aşamasındayız. Bahsettiğim makine birçok yerde görebileceğimiz tarz çalışanın makineyi oturarak kullandığı ve ileri geri manevralarla zemini temizleyen makine. Benim görüşüme göre yavaş hızlarda çalışan bir makine olmasına rağmen ileri geri hareketler dönüşler sırasında diğer çalışanlara yahut makine ekipmanlarına çarpma takılma gibi durumların yaşanması söz konusu. Tabiki bu makineyi, sadece eğitim almış ve kullanabilecek kişilere tahsis edeceğiz ancak operatöre ve işletmedeki diğer çalışanlara yönelik bir güvenlik talimatı oluşturmak istiyorum ve yine genel periyodik kontrollerin yapılması için ilgili formları hazırlama düşüncesindeyim.

Bu makine hakkında alınabilecek iş ağlığı ve güvenliği önlemleri konusunda bilgi sahibi olan ya da öneride bulunabilecek arkadaşlarımız var ise benimle iletişime geçebilirler mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sağlıklı ve Güvenli Günler Dileğiyle...

Ekli Dosyalar:

2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    öncelikle makina üreticisinin hazırladığı kullanım kitapçığını okuyun.(bildiğiniz gibi makina emniyeti yönetmeliğinde üretici sorumlulukları belirtiliyor)