1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumları Listesi(Güncelleme 25.07.2012)

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve İSGC tarafından 2 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. İSGC İSGforum Üyesi

ekten güncel listeyi indirebilirsiniz..

Ekli Dosyalar:

2. müslüm alakuş İSGforum Üyesi

arkadaşlar yetki belgesi askıya alınan kurumdan egitim alıp tamalayanlarrın durumu ne olacak.onlar sınava giremiyeceklermi.lütfen bilgisi olan varsa cevap verebili mi
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    eğitim yenileme için eğitim kurumlarına kayıt yaptırmanız gerekmektedir...
  4. İSGC İSGforum Üyesi

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu‘nun Geçici 5 inci maddesine göre sertifikalarını değiştirmek şartıyla kullanmaya veya sınava katılmaya hak kazananlara ilişkin olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Duyurusu

Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu‘nun Geçici 5 inci maddesine göre, sertifikalarını değiştirmek şartıyla kullanmaya veya sınava katılmaya hak kazananlara ilişkin olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Duyurusu, Genel Müdürlüğün internet sitesinde yayımlanmıştır.

Kanun‘un Geçici 5 inci maddesi;

"Bu Kanunun yayımı tarihinden önce Bakanlıkça verilen işyeri hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hemşiresi sertifikası veya belgesi ile Türk Tabipleri Birliği tarafından verilen işyeri hekimliği sertifikası sahiplerinden belgeleri geçersiz sayılanlar, mevcut belge veya sertifikalarını bu Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde Bakanlıkça düzenlenecek belge ile değiştirmeleri şartıyla bu Kanunla verilen bütün hak ve yetkileri kullanabilirler. Aynı tarihten önce eğitim kurumlarınca verilen işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini tamamlayanlardan eğitimleri geçersiz sayılanlar ilgili mevzuata göre sınava girmeye hak kazanırlar. Hak sahipliğinin tespitinde Bakanlık kayıtları esas alınır.

Bu Kanunun yayımı tarihinden önce haklarında kesinleşmiş yargı kararı bulunmayan eğitim kurumu ve ortak sağlık ve güvenlik birimlerine uygulanan ihtar puanları, kayıtlarda yer alan haliyle yeni yapılacak düzenlemeye aktarılır." hükmünü içermektedir.

İlgili duyuruya aşağıda belirtilen linkten ulaşılabilir.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=ksadaybilgilendirme
  5. müslüm alakuş İSGforum Üyesi

teşekkür ederim arkadaşlar.fakat olayı tam olarak anlatamamışım.
    durum şu şekilde:şimdi 2012 haziran ayında a..... iş güvenligi merkezinden c sınıfı uzmanlık egitimini aldık ve bitirdik.daha sonra ise bu kurumun egitim yetki belgesi 6 aylıgına 25.07.2012 tarihinden itibaren askıya alındı.yani kurstan egitim alınıp tamamlanmış.iş güv.uzmanları yön.göre egitimi tamamlamış olanlar sınava girmeye hak kazanmıştır diyor.bu durumda kurstakilerde bu olay sizi baglamaz siz girersiniz diyor.sadece şuanki egitimi devam eden kursiyerler giremez diyor.
    sizce dogrumu söylüyorlar?21 ekim uzmanlık sınavına girebilecekmiyiz.yoksa egitimi tamamlamış olmak bir şey ifade etmez mi.lütfen bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilir mi?
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar İlgili eğitim kurumlarında yapmış olduğum görüşmeler neticesinde;

1-eğitim kurumlarından eğitimini tamamlamış ama sonraki süreçte eğitim yetki belgesi askıya alınmış eğitim firmalarında eğitim görmüş arkadaşlar sınava girebiliyorlar..eğitim kayıt ve eğitim devam ederken yetki belgesi kurumun askıya alınmışsa yapacak bişe yok sınava girmeye hak kazanamıyorlarmış,çünkü bakanlık tanımıyor geçici olarak seni..

2-eğitimi tamamlamışsınız ve sonra bakanlık eğtim firmasının yetkisini askıya almış olunan durumlarda,eğitici firmanın yetkisi alınmadığı süreçte eğitimini tamamlamış kişiler sınava girebiliyorlar..kolay gelsin..

2011 yılı açılan dava hakkında bilgiye ulaşamadım bu arada...:eek:
  7. müslüm alakuş İSGforum Üyesi

çok sagolun erkan bey.peki bir sorum daha olacaktı.şimdiden vereceginiz cevaplar için teşekkür ederim.
    isg egitim kursuna başvuru yapabilmek için mezun olabilecek durumda olan ögrencilerde başvuru yapıp kayıt olabiliyormu.yani diyelim ki.ögrenci bu dönem tüm derslerini verdi.hepsinden geçti.ama 8 gün stajı var.8 gün sonra mezun oluyor.böyle bir durumda ögrenci mezun olmadan,mezun olabilecek durumda oldugu için kursa başvurup kaydını yapabilir mi?egitime katılabilir mi?çünkü kpss ve öss sınavlarına başvurularda mezun olabilecek durumdaki ögrencilerde başvurabilir deniliyor.aynı durum bunun içinde geçerlimi sizce hocam?teşekkür ederim
  8. efecan İSGforum Üyesi

mezuniyet belgesi lazım..eğitim kurumunada telefon açabilir ve detaylı bilgi alabilirsin..ama büyük ihtimal eğitime kayıt yaparsın ama bakanlığın açtığı sınavda hak sahibi olmak için mezuniyet belgesi şart olacak one göre..
  9. müslüm alakuş İSGforum Üyesi

teşekkür ederim efecan bey ve diger cevap veren arkadaşlara.yani bu durumda kurstan egitim alınabilir.fakat sınava girebilmek içinde mezun oldugunu gösteren belgesinin olması şart.mezun belgesi olmadan sınava giremiyecek mi bu arkadaşlar.dogrumu anladım hocam.çünkü arkadaşlar kursu aradıgında onlara gelin egitim verelim fakat egitim süresi bitmeden bize mezuniyet belgesi veya diplomanızı getirin,çünkü bakanlıga egitim bitince mezuniyet belgesi vermemiz gerekiyor demişler.sizce dogrumu söylemişler arkadaşlara.lütfen cevap verebilir misiniz?
  10. efecan İSGforum Üyesi

aynen doğru söylemişler...
  11. müslüm alakuş İSGforum Üyesi

teşekkür ederim efecan bey sagolun verdiginiz bilgiler için