1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yivli kaplinlerin montajı nasıl yapılır

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve yanginkaplin tarafından 10 Kasım 2015 başlatılmıştır.

 1. yanginkaplin İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Yivli Kaplinlerin Montajı Nasıl Yapılır

  1.Yiv açtıktan sonra boru ağzında herhangi bir yumru, delik veya çapak olmadığını kontrol edin. Sızıntıları önlemek için önce bunları temizleyin.

  2.Bir darbeli anahtar kullanarak önceden birleştirilmiş kaplinin vidasını açın.

  3.Contanın keçe ağızlarına nötr yağlama maddesi uygulayın. Döküm parçaların iç kısmına da yağlama maddesi uygulayın.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  4.Contayı boru ağzının üzerinden kaydırın ve ağzı tümüyle kapladığından emin olun.

  5.İki boru ağzını bir araya getirin ve contayı boru ağzının üzerinden itin. Contanın ortada olduğundan ve her iki boru ağzını da kapladığından emin olun.

  [​IMG]

  6.Dökümparçanın dışçapı veyiv çapı üretici tarafındanverilen teknik özelliklereuymalıdır.

  7.Bir döküm parçayı contanın etrafına yerleştirin. Contanın üzerine yerleştirildiğinde, döküm parçanın yivine oturduğunu görmelisiniz.

  8.Döküm parçaya bir cıvatayı geçirerek takın. Cıvata başının muhafazaya mükemmel biçimde uyduğundan emin olun.

  [​IMG]

  9.İkinci döküm parçayı cıvata üzerinden geçirin ve cıvata üzerindeki somunu parmakla çevirerek sıkın. Ardından ikinci cıvatayı yerleştirin ve parmakla sıkın.

  10.Her iki cıvatayı da sırayla uygun bir lokma anahtarına sahip bir darbeli anahtar kullanarak kaplin tümüyle kapanana kadar sıkın. Opsiyonel olarak cıvataları bir tork anahtarı kullanarak belirtilen torkla sıkabilirsiniz. Daha yüksek bir tork uygulamak sızdırmazlığı iyileştirmez ve kapline zarar verebilir.

  Not:Uygun bir sızdırmazlık için tork standartlarına uyulması gerekir. Çok büyük bir tork, kaplinin sızdırmazlık özelliğini iyileştirmez, aksine cıvata ve muhafazaya zarar verecek, hatta ayrılmalara sebep olacaktır. Çok düşük bir tork sızıntıya sebep olacaktır. Hem ayrılmalar hem de sızıntı yaralanmalara veya kayba yol açabilir.

  Ekli Dosyalar: