1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Zımpara makineleri talimatları hakkında

Konusu 'Talimatlar' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba Arkadaşlar,

30'u geçkin makina çeşitine sahip bir yerde çalışıyorum.Her makinaya talimat hazırladım ve makinanın üzerine veya yakınına bunları astım. İşçiler sabit olarak bir makinada durmuyor farklı makinalara geçiş yapabiliyor. Neredeyse her işçiye 10 talimat falan imzalatmam lazım buda 100 kişilik fabrikada sıkıntı olacak. Bu talimatları her işçiye tek tek tebliğ edip imzalatmam mı gerekiyor? Aklıma gelen bu 30 makineyle ilgili bir eğitim sunumu hazırlayıp, işçilere eğitim katılım formu imzalatmak geliyor.Sizler bu makina kullanma talimatlarını nasıl tebliğ ediyorsunuz?
  2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben olsam her makineyi kapsamayacak bir eğitim hazırlardım. Eğitim Katılım Formunun yanında sunum çıktılarını da imzalatırdım ve bol bol fotoğraf çekerdim.
  3. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hepsine elden veya mail yoluyla teslim edip tebliğ tebellüğ edebilirsin.
    Tarafıma teslim edilen .....talimatı, .......talimatı ve ...... talimatını okudum. Kurallara uyacağım kabul ve taahhüt ederim.
    Tebliğ eden tebellüğ eden
    ahmet ..... imza ad soyad imza
    mehmet..... imza
    hasan..... imza
    Ben bu şekilde yapıyorum tek kağıtta hepsinin imzasını alıyorum.
  4. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Her makineyi kapsayan eğitim demek istediniz herhalde?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Haziran 2014 ---
    benimde aklıma o geldi ama şöyle birşey var atıyorum x makinanın talimatını okudum. Makina talimatını okudu ama hangi makina talimatını okudu belki ben o talimatı değiştireceğim o okuduktan sonra onda bir örnek olması gerekmiyor mu ?
  5. Selçuk Çiftlik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mehmet Merhabalar,

Mesleki eğitim belgeleri varmı bu arkadaşların (demek istediğim belirli gruplkar halinde makineleri sınıflandırdığında her grup makine için eğitimleri tamam mı?). Mesleki eğitim alt maddesine refere ederek personeli sadece eğitimi aldıkları makinede çalışmaya ve bu ayarlamayı yapmaya ikna edebilirsin. Kısa vadede diğer makinelerin de güvenli çalışma eğitimleri tamamlanarak dileyen dilediği makinede çalışabilir hale gelebilir.
    Grup grup makine sınıflarına göre ayrı ayrı eğitimler tertip edip bu gruplanan arkadaşları eğitime alıp, eğitim sonunda güvenli çalışma talimatları tebliğ edebilirsin kendilerine.
    Saygılarımla.
  6. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    evet mesleki eğitimleri var. Farklı makinelerde çeşit olarak zımpara makineleri ayrılıyor kendi içerisinde atıyorum 4-5 tane zımpara makinesi var hepsine bakabilme ihtimalleri var :)
  7. mustafa kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mehmet bey merhaba talimatları paylaşabilirmisniz?
  8. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    şuan format çalıştığım osgb formatında bunları akşam düzenleyip paylaşırım mustafa bey.
  9. mustafa kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  10. nsbk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Paylaşım olacakmı
  11. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman