1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Zımpara makinesi alınacak önlemler nelerdir?

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 26 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
  2. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    koruma yaptır.ayrıca kullandıkları eldivenler iş uygun değil gibi.bide çalışanın elinde dönüyoya onun için yapabilinirse bir aparat olabilir.ben bu makine korumalarını çok beğendim.bi göz at

Ekli Dosyalar:

3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    eldiven sıkıntılı evet, sıcaklığa ve kesilmeye dayanıklı bir eldiven lazım ama henüz öyle bir eldiven bulamadım. Aparat olması çok güç yeni makinalar varmış insan gücüyle hiç çalışmıyormuş onlardan alınacak ama nerdeyse alınmasına 6-7 ayı var. Hepsinin suratı kapkara oluyor, havalandırmasıda iyi çekiyor halbuki. Elde kesilmeler meydana gelebiliyor birde küçük parçaları zımparalarken fırlayarak eline vücuduna gelebiliyor.
  4. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mete bey gönderdiğim tezgah koruyucuları arasında zımpara da var.hem işi engellemeyen hemde koruyucusu olan bu makineler işinizi görür.kendi iş yerinizdede yaptırabilirsiniz.ne çok sıkıntı var dimi iş yerlerinde
  5. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    hemde ne çok .. bunun yanınsıra işverenin herşeyi karar defterine yazma demesi mi dersiniz işverenin hiçbir kkd almaması mı dersiniz korumalar için personel vermemesi mi derseniz zilyon tane dert :)
  6. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    internette kesilmeye ve ısıya dayanıklı eldiven diye yazdığında bir sürü çeşit çıkıyo baktın mı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Haziran 2014 ---
    aynı dert bende var ama benimki kkd alıyo allahtan.korumada işte yarım yamalak yaptırabiliyorum.sizde tam zamanlı çalışıyosunuz sanırım değil mi
  7. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    baktırdım denettirdim şuan şunu giyiyorlar http://urun.gittigidiyor.com/yapi-m...6zdC_w_wcB&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0 bu eldivenler ısıyı geçirmiyor fakat kavraması çok kötü, adamların elleri yara oluyor bunun içine eldiven takıyorlar. Mapa nın eldivenlerini getirttim sıcaktan eriyor diyorlar
  8. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş güvenliği için yapılan korumalar ayrıca bir dert.koruma yerine millete daha bi eziyet.bizde ayakkabıda bi dikiş tutturamadık.şimditerlik bakıcaz çelik burunlu
    Elpic® Arder Confort 25cm Isıya ve Kesilmeye Dayanıklı Eldiven bide buna bak
  9. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    tamam bunuda bi denettireyim ama buda aşınır gibi duruyor teşekkürler :)
  10. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben örnek gönderdim bilmiyorum yarar mı yaramaz mı.bir tane numune al denettir yarıyorsa digerlerine de alırsın.iş verende bizim kadar paralasa kendini keşke.4 ayda çığrımdan çıktım ben kolay gelsin bize