1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Zaman nedir?

Konusu 'Edebiyat ve Kitap' forumundadır ve Koray Pehlivanoğlu tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Zaman nedir diye bir soruyla karşılaştığımızda cevap vermesi kolay gelebilir.

Zaman; iki hareket yada değişim arasındaki süredir.

Ama aslında bu bir yanıt değil. Süre zaten zaman demek. Zaman zamandır demiş oluyoruz. Bir şeyin kendisiyle aaçıklanmasındaki garipliği farketmişsinizdir.

Öyleyse tekrar soralım, günlük yaşamda sık sık kullandığımız bu şey zaman nedir?

Yanıtlarınızı bekliyorum. Güzel bir tartışma olabilir.
  2. ''Zaman sadece bir yanılsamadır.'' Albert Einstein
  3. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    Ayrıca Einstaine göre zaman insanoğlunun 4. boyutudur. İnsanoğlunun zaman içerisinde hareket edebilmesi demek (ki bunun için eşik ışık hızıdır. Çünkü zaman ışık hızıyla hareket eder)4. boyuta geçiş anlamı taşımaktadır.
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu bir cevap değil Einstein bir röportajda alegori yapmak için bu sözü kullanmıştı?

Çocuğunuz size anne/baba; zaman nedir dese? Sizde ona; Evladım zaman bir yanılmasadır denesiz. .. Eee ne yani şimdi der?

Tekrar sorayım zaman nedir?
  5. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    zaman diye birşey yok saat kavramı yok gün yok salı yok yıl yok sadece gündüz ve gece olur. akıp giden kısır bir döngü. kim bilebilir ki yaşanan başka bir dünya olup olmadığını... mevsimler oluşuyor. kış yaz sonbahar ve gittikçe gelişiyoruz yaşım 22 bu zaman kavramı sanırım nefes alabildiğince iyi nefesin boğazında düğümlenince kötü neden sevdiğimizin ailemizin yanında o 3 saat çabuk geçer ancak o toplantılar sevmediğimiz biriyle yaptığımız sohbetler asır gibi gelir. demek ki zaman var bunu uzatmak kısaltmak bizim elimizde onun için anı yaşayın derim ne geçmişin pişmanlığı ne gelecek kaygısı olsun akreple yelkovan arasında :)
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Sizi denetlemeye gelen müfettiş 3 gün içinde bu raporu hazırla diyip size bir zaman sunarsa.. bu yanıtı vermeyeceksiniz ama :)

Öyleyse zaman nedir?
  7. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    bu çok sert oldu bakınn Ana Sayfa olay konu dışıdır koray bey iş güvenliğinde o 3 günün kaygısını tabi ki yaşayın ama şahsen benim mesai 16.00 da bitiyor ondan sonra anı yaşayabilirsiniz. :)
    Forum>​
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Tamam konu dışından sorayım. 5 dakika içinde bana mantıklı cevap vermeseniz, beğenmedim butonu elimin altında dersem. :) Siz bu 5 dakika ile ne kasttetiğimi hemen anlarsınız. Öyleyse 5 dakika diye kabul ettiğimiz bu zaman ne ola ki??
  9. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    o zaman zaman gece gündüz gece gündüz gece gündüz = 3heee Allahım Sabahın 8.nde neler yazıyorum buda delirmeye ramakkala :)
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Gece gündüz dünya için geçerli.. dünya yörüngesinde bir uyduda olsanız gece de yok gündüz de... zaman nedir?
  11. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL

o zaman bende sorayım 1 metre nedir o 1 metreyi kim belirledi 2 metre de 1 metre olabilirdi ki.... bunları işte kim belirlemiş standart nedir kiii
    peki güzellük yarışmaları yapılıyor neye kime göre güzel belki türkiyenin en güzeli en ücra köyde yaşayan bir genç kızdır. kim biliyor kii toplamışlar 40 kişiyi aralarından güzel seçiliyor bence çok saçma . içimizde ne güzeller var da işteeee napıcan mecburrrrrrrr
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Eylül 2013 ---

6 ay gece 6 gündüz olanlar napsın hayatını ona göre planlarsın sende... çok geniş kavramlar bunlarr. koray bey sabah sabah kafayı yemeye ramakkala
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    metrenin sabit bir tanımı var; ışığın boşlukta 1/299.792.458 saniyede aldığı mesafe olarak belirlenmiştir. Ağırlıklar ve Ölçüler Genel Konferansında bilim insanlarınca tespit edilmiş sabit bir değerdir.
  13. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    düşünüyorum ama birşey bulamadım tamam haklısınız :) ama güzellikte haklıyım :)
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    onla ilgili bilimsel çalışmalar ve kesin veriler mevcut ama konu dağılmasın diye girmiyorum. :) başlık açarsanız zevkle tartışırım güzellik nedir konusunu
  15. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    işte diyorum kimdir bu bilimseller buradan nereye gidiyoruz bana göre iyi sana göre kötü işte güzellikte göreceli bir kavram bence ama dediğiniz gibi metre yer çekimi telefon insanlık için önemli şeyler. bir elma düştü...... :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Eylül 2013 ---
    ayyy tartışmak çok güzelll tartışayı seviyorumm
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Onun için var bu bölüm ama konu Zaman...

Evet her gün yüzlerce kez kullandığımız onsuz yaşamadığımız şey zaman. Ama zaman nedir konusuna bir yanıt hala bulabilmiş değiliz.
  17. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    nefessiz de yaşayamazsınız koray bey :) arık bakalım başkaları cevap yazsın yaşamak için kahvaltı yapmalıyım sanırım buda benim bilimselliğim

saygılarımla
    C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
    ARZU DURSUN :)
  18. Leyla Taner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bn güzel bir kadınım fakat sizin kadar tatlı ağızlı pozitif zihniytli değilm, insnı güzel yapn tavırlardır ve sizn tavırlrınız çok hoş yaydığnız pozitf elektrik çok çekiyor bn bundn çok eminm.dd
  19. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    vavvvvvvv millet çok derin konulardasınız . Bence ZAMAN herşeyin ilacıdır :D
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Çoğunuz baba fizikte dönem ödevim var. Konu zaman dese.. hııı "zaman herşeyin ilacıdır" yaz mı dersiniz.

İlaç ile zamanı tanımlarken tedavi etme iyileştirme metaforuna yaslanılmış. Ama zaman profesyonel bir katilde olabilir.

Evet zaman nedir?