1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Zaman nedir?

Konusu 'Edebiyat ve Kitap' forumundadır ve Koray Pehlivanoğlu tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Eski bir forum sahibiyim. Bilgisayar argosunda topik başlık demek :)

Kelimenin aslı ermenicedir. Nohuttan yapılan bir yemek anlamı da var.
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    düşüncelerinize birşey demedim sadece zaman ile ilgili konuda paylaşım yaptım
    aldınız cevabımı
    kendinizce sorguladınız ortak çözüm bulalım derken hiçbir cevabı kendinizce uygun görmediniz
    sizden konuyu konuşmayın demedim
    alıntı yapıp durmayın zaman kavramı benim için değerli
    vaktimi boşa harcamayın dedim
    forumda nereye girip girmeyeceğime siz mi karar vereceksiniz
    ayrıca argo tabirler ve ermeni mezeleriyle de işim olmadı bu güne kadar
    aynı cümleyi bana tekrar ettiriyorsunuz
    sizi zamanla baş başa bırakıyorum

3. koray bey..arkadaş birnevi size katıldı ve zaman kavramıyla ilgili bir misilleme yaparak örnek vermeyi tercih etti, aynı şeyi düşünüyoruz değil mi
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Elbette kendimce sorgulayacağım. Aksi nasıl olur söyleyin bana. Başkasına mı yazdırayım??

Cevabı uygun görmedim diye mi kızdınız? Sizi kırmamak için bilimi eğip bükemem ki.

Doğan bey'in cevabını beğendim, mantıklı buldum. Takdir ettim, devam edelim dedim dimi. Doğan bey akrabam değil, ticari faliyetimiz de yok.
  5. Leyla Taner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    pardn siz avukatmısnz yoksa hayallerdmsiniz.dd
    • Uygunsuz Uslup...

sana dosyaları yerleştiremedim galiba..git başka avukat bul kendine senin kumaşına bakmam ben!
  6. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bakmak ve görmek farklı şeylerdir
    okumak ve anlamak da öyle
    mesajlarımdan alıntı yapıyorsun ama mesajımda ki o cümleyi okumuyorsun yada anlamıyorsun
  7. dogan7 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok ayıp yav zaman kavramından nerelere geldi konu biz zamanı öğrenmeden önce karşlılıklı sevgi saygıyı öğrenmemiz lazım
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    o da zaman alıyor biraz :) türkiye ne aşamalar geçirdi. Bunuda öğreneceğiz.

Zaman ve maddenin ayrılmazlığında kaldık en son.
  9. zamanı nasıl hangi koşullara göre değerlendir meliyiz?..çok kapsamlı derin bir konu, kafadan fikir yürütmek zor, çok çeşit çağrışımlar oluşuyor, bence araştıralım ve bilimcilerin kayıtlarını okuyalım dinleyelim ve ona göre fikirlerimiz sürelim
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet bu tür tartışmaların ana amacı budur. Kolay yanıt yok. Beynimizi fokurdayana kadar çalıştırmalıyız ama oda yetmez.. Dünyadaki tartışmalara ve bilgiyede müdahil olmalıyız.

Ama mutlaka devam edelim. Fizikçi dostları özellikle bekliyoruz. :)

11. tamam..ben izliyorum videoları ,arkadaşlar da bakarlar ortak bir fikirde buluşuruz:)
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ayrıksakta nerede ayrıldığımız kesinleşir.

13. evet..başından beri istediğiniz bu yöndeydi okudum inceledim, insanlar olumsuz anlamak istemişler..
  14. Leyla Taner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    • Türkçe Kullanımı
    insanlrın söyldikleri değil niyetleri değrlendrlir sözünü bna sen söylemştin dogan..nedn benm niyetmi yanlş değerlendrysun anlmıyrsun

15. bi düzgün cümle kullansana sen, cümleyi de helak ettin:

"insanlar söylediklerinde deil sustuklarında gizlidir, gizliliklerde gerçek hissiyatlar saklıdır ancak niyetini farkedebileceğin insanların gerçeklerine ulaşabilirsin" ve onun için,kendi hissiyatları sahte olan insanlar henüz tanıyamadığı insanları yargılarlar ve bu kul hakkıdır..size gelince, sizin niyetiniz hidayete varmaz!
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Leyla hanım.. yazdıklarınızda ciddi imla sorunları var. Bazen bende zorlanıyorum anlamakta. Daha yavaş lütfen :)
  17. Leyla Taner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    dikkat ederim...
  18. Leyla Taner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    • Türkçe Kullanımı
    aslnda benimde hatam var fkat nednse hep olayn sonucuna göre davranyrlar
  19. Çocuğum bana anne; zaman nedir dese? Bende ona; Evladım zaman ölçülebilen bir büyüklüktür derim...Eee ne yani şimdi derse? Saati gösteririm...

Tekrar sorarsanız; felsefenin, bilimin ve matematiğin temeli olan zamanı hangi açıdan soruyorsunuz derim...

Dilediğiniz açıdan derseniz; bir fizikçi olarak bilimi tercih edip; '' Zaman=Yer değiştirme/Hız'' derim...