1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ziraat mühendisleri, tanişip, bilgi paylaşiminda bulunalim :)

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve FNUR ŞİŞMAN tarafından 25 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Benim gibi Ziraat Mühendisi arkadaşlar, burada tanışıp, yardımlaşsak çok iyi olur :)
  2. nevin yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91474
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende ziraat müh.
  3. Hangi bölümsünüz? Ben Zootekni...
  4. nevin yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91474
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tarla bitkileri
  5. Ya böyle de sorguya çekiyor gibi oldu sanırım biraz, kusura bakmayın :) Çalışıyor musunuz? İSG sınavına girdiniz mi?
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    :)
  7. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Bende zootekni okudum
  8. Evet 3 kişi olduk :) Arkadaşlar kendi iş alanınızda mı çalışıyorsunuz, yoksa başka iş dalında mı?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---
    4 olmuşuz :) Meslektaşlarımı görmek çok güzel... Alper Bey siz uzman olmuşsunuz maşallah, bende inşallah şu son sınavdan geçebilirsem uzman olacağım. Şuan çalışıyorum, çalıştığım yerde İSG Uzmanlığı da yapacağım inşallah. Ama nereden başlayacağımı pek bilmiyorum açıkçası... Hayvancılık sektörüne ait pek fazla risk analizi örneği bulamadım maalesef :( Sektörde analiz yaptıysanız yardımcı olmanız mümkün mü?
  9. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Gecersiniz insallah. Ben belediyede calisiyorum hayvancilikla pek alakali deil ama mezbaamiz var oranin risk analizini yaptim 3 asagi 5 yukari ayni seyler (tabi buyukbas sektoru icin) yarin is yerinden ornegini atabilirim unutmazsam
  10. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bende zootekni okudum, kendi mesleğimde yapmıyorum şu anda az tehlikeli ve tehlikeli sınıflara bakıyorum, sektörel olarak sınırlandırmayın kendinizi ama çok okuyun çok araştırın kendinizi geliştirin, az tehlikeli yerlerden başlayarak deneyim kazanın... A sınavına girdim bir sürpriz olmazsa A sınıfı belgemi alacam.
  11. Çok teşekkür ederim, bulup iletirseniz teşekkür ederim. Şuan bulunduğum şirkette Ziraat Mühendisliği ve Proje Kontrol Mühendisi olarak çalışıyorum. Bir iki tane örnek bulmuştum, ukalalık olarak algılamayın ama bana yetersiz geldi açıkçası. İşin ne kadar içerisinde olursa bir insan, o kadar detaycı olmaya başlıyor takdir edersiniz ki. Biz hayvan yetiştiriciliği ve bitkisel üretim yapıyoruz. Dikkat edilmesi gereken çok fazla şey var. Bu yüzden geniş çaplı bir risk analizi yapmam lazım. Ne kadar fazla örnek toplayabilirsem, kendi çalışmalarımla birleştirip, yeterli bir risk analizi oluşturabilirim diye düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum...
  12. İnşallah geçip, belgenizi alırsınız :) Ben iş yerimde çalışmaya devam edeceğim inşallah, zaten tam zamanlı çalışıyorum. Bu yüzden başka yerlerde İSG Uzmanlığı yapmayı düşünmüyorum. Mesleğimle ilgili sürekli okuyorum, kendimi geliştirmeye çalışıyorum, ama daha 1,5 yıllık bir iş deneyimim var maalesef :( Bu yüzden tecrübeli insanların bilgilerinden faydalanmaya çalışıyorum... Sizler benden tecrübelisinizdir diye ümit ediyorum açıkçası :)
  13. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Mühendislik deneyiminiz benden fazladır, ben 20 yıl oluyor mezun olalı ve mesleğimle alakalı çalışmadım ama İSG konusunda takıldığınız bir konu olursa yardımcı olmaya çalışırım, iş güvenliğinde 2 yıllık tecrübeye sahibim :)
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Benide alin araniza kisgandim grubu:)
  15. :) Olur aldık bile :) Siz OSGB de görev yapıyorsunuz sanırım?
  16. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bende ziraat müh. Bahçe bitkileri. Sınava girdim . Eğer yanlış bakmadıysam tam70 var;)
    Herkese merhaba
  17. şeyma pulat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba bende grupta tek tarım ekonomisi mezunuyum anlaşılan :)
  18. Hoşgeldiniz arkadaşlar :) Çalışma alanlarınızdan bahseder misiniz? Tanışalım :)
  19. şeyma pulat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yeni mezun sayılırım bir buçuk yıl oldu. nerde çalışabilirim napabilirim derken iş güvenliği uzmanlığını keşfettim. ağustos sınavına girdim ve neticede kaldım aralık sınavıyla inşallah geçeceğim. geriside nasip...