1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ziraat mühendisleri, tanişip, bilgi paylaşiminda bulunalim :)

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve FNUR ŞİŞMAN tarafından 25 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Bende 2011 mezunuyum, mastır yapıyorum, açık öğretimde laborant ve veteriner sağlık okuyorum, 1,5 yıldır da çalışıyorum :) Bir arkadaşım söyledi İSG uzmanlığı var, araştır kursa yazıl diye. Ben de araştırdım, yazıldım kursa, Ağustos sınavına girmedim, bu sınava girdim. Nasip olursa inşallah geçtim gibi görünüyor :) Hangi üniversiteden mezunsunuz?
  2. şeyma pulat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ankara üniversitesi mezunuyum siz?
  3. Erkan Bey, biz sizi aramıza aldıkta siz aramıza katılmaktan vazgeçtiniz sanırım :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2013 ---

Bende Selçuk Üniversitesi mezunuyum :)
    Yeliz Hanım inşallah hepimiz geçeriz :) Siz nerden mezunsunuz? Çalışıyor musunuz?
  4. DENİZ KOCAKAPLAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72524
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı
    arkadaşlar bende ege üni. zootekni mezunuyum daha yeni mezun oldum ilk kez bu sınava girdim bir problem olmazsa bende alacağım belgemi..
    onun dışında işsizi:) kpss ye hazırlanıyorum aynı zamanda..
    artık nerden tutturursak:)
  5. sedatorta10gmail.com İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71540
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ziraat müh.zooteknist.Bandirma.a sinifi
    Bandirmada özel şirket de.kanatli besleme
    Erkan beyden çok ama çok şeyler öğrendik.ondan Allah razi olsun.

6. Deniz Hanım, hoşgeldiniz :) Ege Üniversitesi Ziraat açısından öne çıkan üniversitelerimizden, bu yüzden oldukça şanslısınız :) Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi' ni görmeyi çok istiyorum nasip olursa... 2012 Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi' nde bir çalışmam poster olarak yayınlanmıştı fakat gelmek maalesef nasip olmadı... İnşallah bir gün gidip göreceğim ve akademisyenlerle tanışacağım :)
    Serdar Bey, hoşgeldiniz :) Çalıştığınız yerde Ziraat Mühendisliği ve İSG Uzmanlığı' nı birlikte yürütüyorsunuz değil mi?
  7. Mehmet Ersoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  8. Aleykümselam, hoşgeldiniz... Siz de Ziraat Mühendisisiniz sanırım?
  9. Mehmet Ersoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet..
    Doğrularımı doğru saydıysam iş güvenliği uzmanı olucaz insallah :)
  10. Bende aynı durumdayım :) Nerden başlayacağım, nasıl hareket edeceğim, az çok bilgilendim ama tecrübeli uzmanların yardımına ihtiyacımız olacak sanırım, umarım yardımcı olurlar :)
  11. Mehmet Ersoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yaparlarmı dersiniz :)
  12. Yaparlar mı bilmemde yapmaları gerektiği kanaatindeyim :) Tarım sektörüne ait pek fazla risk analizi bulamadım :(
  13. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Arkadaslar pek spesifik bi durum yok tarimda da makina, elektrik, gurultu, biolojik etmenler, kapali alan, yuksekte calisma, yangin , kimyasal etmenler vs vs vs her tehlike var sonucta yani uyarlanmayacak bi durum yok rahat olalim siz risk analizi calismalarina baslayin cekin fotolari riskleri hep beraber tartisiriz burada unutmayin burasi ticari bi platform deil herkes birbirine yardimci olur paylasir
    Birde söyle meden edemeyecem isg uzmani degil ig uzmaniyizzzz. IGU
  14. :) Teşekkür ederiz Alper Bey :) Fotoğrafları en kısa zamanda çekeceğim inşallah...
  15. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Bekliyoruz o halde
  16. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben Ege ziraat bahçe bitkileri mezunuyum. 2000. Çooook oldu aslında. O gün bugundür de ilaç sektöründeydim. Tıbbi mümessillik yapıyorum. Ama imkanlar şartlar zorlaştı. Çoluk çocuk ile seyahatler kongreler toplantılar çok zorlayıcı oldu. İsg uzm. Olmak çok daha mutlu edecek beni inşallah.
  17. İnşallah :) Bakıyorum bakıyorum bir sürü detay var İş Güvenliğinde, sınavı geçmek işin en kolay tarafı sanırım... Bana öyle geldi açıkçası inceledikçe :) Cumartesi günleri herhangi bir OSGB' ye gitmeyi düşünüyorum. Sanırım tek başıma, tecrübeli insanların bilgilerinden faydalanmadan sağlıklı bir şekilde risk analizi vs yapamayacağım :(
  18. Yeliz ARSLAN1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Katılıyorum. Bende eğer belgeyi alırsam(çünkü doğru baktıysamtam 70 doğru var) kritik;(. )) bir süre osgb lerde staj gibi bulunmak iyi olur diye düşünüyorum. Böyle pat diye tek başıma yapabilir durumda değilim. ;))
  19. İptal edilecek sorular olabilir, endişelenmeyin :) İnşallah hepimiz geçeriz :)İki gündür inceliyorum, pat diye tek başımıza yapabileceğimiz birşey değil :( Bu sınavda İGU olursam, iş yerimden risk analizi yapmamı isteyecekler... Şimdiden başladım, araştırmalara ki günü geldiğinde birşeyler hazır olsun... Ama birçok yerde tıkanıyorum :(