1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ziraatten para yatırabilen var mı?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Can Koral tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    kafa karışacak bir durum yok aslında, sertifika ödemeleri ziraat kurumsal tahsilat ile yapılıyor ve ziraat sistemi açılmış, yani kazananların listesi verilmiş ziraate, sertifika ücreti yatırmak isteyen arkadaşlar yatırabilir.
  2. rıza akar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    83258
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MİLAT OSGB
    sertifika ücreti konusunda net bilgisi olan var mı acaba ? ben dün akşamüstü gişeden 103,25 tl yatırdım çünkü görevli kimlik no ile baktı ve o fiyatı söyledi . Lakin 413 tl diyen arkadaşlar var ben bakanlığın duyurusunda gördüğüm kadarıyla 413tl eğitici ücreti . sınıf değiştirenler sertifika yenileme kategorisine giriyor diye söyledi dün görüştüğüm çasgem yetkilisi . Bu konuda net bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
  3. hatiposgb İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben dün açıklandığı gibi yatırdım, hiçbir sorun yoktu, benim asıl merak ettiğim kaç günde aktif olacak
  4. Deniz Kaya İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79933
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

şimdi yanlış anlamayın ama meb te, bakanlık sayfalarında hep açıklamalar var. ne zamana kadar? nerden? ne kadar gibi herkes soruyor ama açıklamaları okumuyoruz sanırım.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23subat_yukseltme_sinavi_duyurusu

2-) 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girerek başarılı olanlar ile daha önceki dönemlerde yapılan sınavlarda başarılı olup belge almayan ve prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf belge için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girmek isteyenler, 20 Ocak 2014 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar önceden hak ettiği belgenin bedeli olarak 413.- TL’yi Genel Müdürlüğümüze ait Ziraat Bankası kurumsal tahsilat programı aracılığı ile yatırmaları gerekmektedir.

uzmanın ilk yapması gereken zaten yönetmelikleri takip etmek sanırım.
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    İGU – İ H - Eğitici Sertifika Ücreti: 350 TL + KDV%18 = 413 TL

İGU – İ H - Sertifika Yenileme Ücreti: 350 TL + KDV%18 = 413 TL

İGU – İ H - Sertifika Vize Ücreti: 87,5 TL + KDV %18 = 103,25 TL

Yetki Belgesi Ücreti: 10000 TL + KDV%18 = 11800 TL

Sertifika almaya hak kazanan kişilerin Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına yeni sertifika ücreti üzerinden ödeme yapmaları gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2014SertifikaUcretleri
  6. hatiposgb İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    emek şubesi, isggm döner sermaye hesabı demeyi unutmayın
  7. rıza akar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    83258
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MİLAT OSGB
    o noktada bir çelişki var sanırım . biz zaten daha öncesinde belge aldık sınıf değiştirme yenileme kategorisidir bence açıklamaları bende defalarca okudum. dün sistemden para yatırma kısmında görevlinin talep ettiği miktarda sadece 103,25 tl idi. zamana bırakıp göreceğiz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2014 ---
    isg katipteki duyuruda da fiyat bu şekilde
  8. Deniz Kaya İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79933
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    şubattaki sınava girmeyeceksiniz sanırım. gerçi takipte olmak gerekir. çoğu kişinin tepkisi var bu ücretlere, belki ehliyette yaptıkları gibi fiyat değişimi yapılabilir. o yüzden son güne kadar bekleyeceğim ben.
  9. rıza akar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    83258
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MİLAT OSGB
    isgkatipte 06,01,2014 tarihli duyuru ile çsgb nin sayfasındaki duyurular tam ters ifade bende anlamış değilim isgkatipte yenileme ücreti 103,25 tl görünüyor bakanlık sayfasında 413 tl :(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2014 ---
    şubattaki sınava 2.kez yükseltme olmuyor b'ye geçtiğim için giremem a olsak daha iyi olur ama kısmet
  10. rıza akar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    83258
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MİLAT OSGB
    yukarıda linkteki duyuru tarihi 02.01.2014 isgkatip deki duyuru ise daha güncel 06.01.2014
  11. Levent Kon İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44722
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çimsataş
    Diğer bankalardan eft yapılabiliyor mu?
    Yoksa geçen seferki gibi ödemeyi bankamatikten mi yapmak zorundayız ?
  12. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Vize(yenileme) ücreti 5 yılda bir sertifika yenileme ücreti olmasın ? Ondan dolayı 103 lira,sertifika bedeli 413 lira .
  13. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    103,25 olmasını bende isterdim ama sınıf yükseltmede yeni sertifika almış oluyoruz , yenileme dediği sanırım 5 yıl geçtikten sonraki ödenen kısım. İnşallah yanılan biz oluruz ;)
  14. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Sabah Ziraat bankasından 413 lirayı yatırdım.İsg katip'teki ilgili yazıyı bastırdım ve TC numaramı vererek "kurumsal tahsilat hesabına" diyerek veznedeki görevliye bilgi verdim.
  15. ÖZLEMYILMAZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sertifika yenileme ücreti ile alakalı bakanlığı aradım ve 413 tl olduğunu soyluyorlar. ancak isg katipteki bilgi ise asagıdakı gibi.
    yanı iki ayrı bilgi var.

06.01.2014
    2014 Sertifika, Vize ve Yetki Belgesi Ücretleri

01.01.2014 tarihi itibariyle Sertifika , Vize(Yenileme) ve Yetki belgesi ücretleri yenilenmiştir. Belge ücretlerinin aşağıdaki meblağlar üzerinden yatırılması gerekmektedir.
    İGU-İH Eğitici Sertifika Ücreti: 350 TL + KDV(%18) = 413 TL
    İGU-İH Sertifika Yenileme Ücreti: 87,5 TL + KDV(%18) = 103,25 TL
    OSGB/ Eğitim Kurumu Yetki Belgesi Ücreti: 10.000 TL + KDV(%18) = 11.800 TL
    Sertifika almaya hak kazanan kişilerin Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına yeni sertifika ücreti üzerinden ödeme yapmaları gerekmektedir.
    Sertifika yenileme ve yetki belgesi ücretlerinin Ziraat Bankası - Emek Şubesi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına (IBAN No:TR 8500 0100 0765 4050 8311 5007) yatırılması gerekmektedir.
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Yetkilendirme Dairesi Başkanlığı
    T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı - İSG-KATİP - v4.13.07.24
  16. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Bankamatikten yapmayın.Vezneden ödeyin.Ziraat bankası en sağlamı,hem şubesi çok hem de sakin,sabah gittiğimde banka boştu,girip çıkmam 2 dakika sürdü.
  17. Serdar Dereköy İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63155
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaslar ben 15 dakika önce yatırdım,sistem çalısıyor
  18. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    nasıloluyor
    gidip isg deyince sistemden çıkıyormu direk ?
  19. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    sonuç ne şimdi ne kadar yatırıyoruz ?
  20. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugün 413 TL yatırdım.