1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ziraatten para yatırabilen var mı?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Can Koral tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şubat sınavına kimler girebiliyor kimler giremiyor. Cidden önemli bir soru

Bu tür bakanlık uygulamalarını sınavda sorsalar epey dökülme olur gibi

tek hamlede doğru yanıt verebilecek var mı?
  2. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence yatırma konusunu gectık sımdıkı soru ısg katıpten ne zaman sertıfıka no ogrenebılecegımız..ılk ogrenen yazsın arkadaşlar:)
  3. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    413 TL Belge parasıdır. Bundan sonra ister yeni bir sınava girin, ister girmeyin. Bir önceki sınavı geçerek belgeyi almaya hak kazandınız ama. Belgeyi almadınız. Belgeyi alabilme şartı 413 TL. Belgeyi istemiyorsanız, o sınıfa ait uzman yetkilerini kullanmayacaksanız hiçbir yere para ödemezsiniz. Fakat size sınavı geçmeniz dolayısıyla tanınmış hakkı kullanıp gerçekten uzman olmak istiyorsanız bu belgenin parasını yatırmanız lazım. Ondan sonra prim gün sayısını doldurmuş olmaktan ötürü hakkınız olması durumunda, MEB'in belirleyeceği, geçen sene 35 TL olan ve bu sene ne kadar olacağını bilmediğim ücreti yatırarak ve başvurarak ister yükselme sınavına girersiniz, isterseniz de yatırmayarak ve başvurmayarak girmezsiniz. Eğer belge parasını 20 Ocak'a kadar yatırırsanız, 22-27 Ocak arasında yükselme sınavına başvurabilirsiniz. Yapacağınız ilk iş belge parasını yatırmaktır. Sonra da 22 Ocak beklenecek. O zamana dek başka bir şey yapmaya gerek yok.

Sanırım yukarıdakiler sorulabilecek her soruya cevap olabilmiştir.
  4. selen turker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  5. nilay alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar 21 Aralık sınavını kazanıp C sınıfı olan ancak şubat sınavına girmeyecek olanlar da 20 ocağa kadar parayı yatırmak zorunda mıdır?
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hayır..belge yükseltme sınavına girecek olan kişiler için geçerli.
  7. mehmet hüseyin özbek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar ben öğleden önce yatırma imkani buldum.
  8. nilay alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim.
  9. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    para yatıranlar için sonraki süreç ayın 22 sınde ISG-KATIP ın acılmasını beklemek..sertıfıka ıcın de bu aralar fırsat bulduugunuzda egıtım aldıgınız kuruma dıploma fotokopısı 413 tl lık dekontun aslı ve kımlıgınızle gıdersenız sertıfıklarınız da 1 2 aya gelır...
  10. Oğuz Özdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91538
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    23 Şubat sınavı hangi illerde olacak,kesin bilen varmı?
  11. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    413 TL yi yatıran arkadaşlar, artık MEB yada ÇSGB hangisi ise kurumsal hesap numarasını bilen varsa paylaşabilir mi ?
    Dün ziraat bankasına gittim, ne bankamatiklerde ne de gişelerde para yatırılamıyor, gişe memuru hesap numarası olmadan yatıramazsınız dedi.
  12. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Peki o halde benim yatırdığım şubedekiler nasıl becerdi? Memura hesap numarası vermedim.
    Şöyle oldu; işlemi yapan memur menüde ilerlemekte zorlandı, yanındaki ezbere biliyordu, yerinden kalkmadan "şuraya gir, orada Ç ile başlayan var, en uzun satır ona gir" dedi ve sorun olmaksızın yatıracağım miktarı bile doğru olarak söylediler.
    Bazı memurlar baştan savmacı oluyor. Kanmayın. Şubede bilen birisi olmalı.

Kurumsal tahsilat programı, ÇSGB demek yeterli olmalı.
  13. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Teşekkürler Kürşat bey, bana da saçma geldi ama ısrar da edemedim. Bugün şansımı birdaha deneyeyim.
  14. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Kürşat bey, bilgisayar ortamında varsa dekontu paylaşabilir misiniz ? Bankada ki elemana gösterecem.
  15. Yahya Fırat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72916
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Erişler Gıda San. Tic. A.Ş.
    Bu belge ücretini sadece ziraat bankasına mı yatırabiliyoruz?
  16. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Arkadaşlar "kurumsal tahsilat programı" ile para yatıran bir arkadaş "dekontunu" paylaşabilir mi ? Sistemde görünmüyor diyorlar, üstelik bankamatiklerde de yok, Dekontu bankada gişe memuruna gösterip, işte bu dekont, yatıranlar var diyecem.
  17. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.

az önce yatırdım , Eskişehirde...
    dekont 2. nüsha olduğu için silik çıktı, ama okunuyor yine de...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Ocak 2014 ---
    bir kağıda da aşağıdaki bilgileri yazdırıp memura verdim...

"
    2014 Sertifika, Vize ve Yetki Belgesi Ücretleri

01.01.2014 tarihi itibariyle Sertifika , Vize(Yenileme) ve Yetki belgesi ücretleri yenilenmiştir. Belge ücretlerinin aşağıdaki meblağlar üzerinden yatırılması gerekmektedir.

İGU – İ H - Sertifika Yenileme Ücreti: 350 TL + KDV%18 = 413 TL

Sertifika almaya hak kazanan kişilerin Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına yeni sertifika ücreti üzerinden ödeme yapmaları gerekmektedir.

Sertifika yenileme ve yetki belgesi ücretlerinin Ziraat Bankası - Emek Şubesi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına

(IBAN No:TR 8500 0100 0765 4050 8311 5007) yatırılması gerekmektedir.
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Yetkilendirme Dairesi Başkanlığı

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı - İSG-KATİP - v4.13.07.24

YATIRAN : MURAT ERDEM

TC. KİMLİK NO : 131111111111 "
  18. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bende çalışma bakanlığı kurumsal tahsilat hesabına sertifika ücreti yatırcam dedim. Hemen 413 dedi :D Dün yatırdım, çok yatıran varmış bugün mü başladı diye sordu, evet dedim. Hımmm sizin ki A 'ymış dedi. Farkını sordu, sabahtan beri pek çok C yatırmış, onlar sınava girecekler dedim. Hekimlerde yatırıyo dedi, onlarda işyeri hekimleri dedim. Aydınlandı arkadaş :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Ocak 2014 ---
    EVET
  19. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar ben ziraat internet şubesinden yatırabiliyorum. ogs ve diğer ödemeleri seçeceksiniz, oradan diğer kurumları seçince zaten çıkıyor hemen iş güvenliği uzmanlığı diye :)
  20. ali halaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben de ücreti yatırdım ve herhangi bir zorluk yaşamadım.Kimlik numaramı söylemem yeterli oldu.