1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ziyaretçi talimati

Konusu 'Talimatlar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 26 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ZİYARETÇİ TALİMATI
  ………………………. bünyesinde idari bina ve fabrikalar içerisinde aşağıda belirtilen kurallara uyum konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğinizi umar, aksi takdirde oluşabilecek maddi veya manevi ziyanlara karşı herhangi bir sorumluluk kabul etmeyeceğimizi belirtmek isteriz.

  1. Ziyaretiniz esnasında sizlere verilen yaka kartınızı sürekli takınız. Çıkışta güvenliğe yaka kartını teslim etmeyi unutmayınız.

  1. İşletme içerisinde lütfen tüm uyarı ve ikaz sistemlerine, güvenlik ve sağlık işaretlerine uyunuz.

  1. Yangın olaylarına karşı fabrika içerisine yanıcı ve yakıcı (sigara, çakmak, kibrit) cisimlerle girmeyiniz.

  1. Size fabrika sahası ve çevresinde eşlik eden nezaretçiden habersiz bulunduğunuz bölgeden ayrılmayınız. Acil bir durumda nezaretçiniz ile birlikte gerekli yönlendirme tabelalarına ve çıkış planlarına uyarak toplanma bölgesine gidiniz.

  1. Fabrika içerisine girişte ve çıkana kadar sizlere zimmet ile verilen kişisel koruyucu donanımlarınızı doğru şekilde kullanınız ve çıkışta teslim ediniz.

  1. Ziyaretiniz esnasında taşınan, depolanan yüklere karşı dikkatli olunuz. Malzemelerin altından, yanından veya düşme esnasında zarar verme bölgesinden geçiş yapmayınız.

  1. Fabrika içerisinde hareket halinde bulunan, kaldırma, taşıma, yükleme, boşaltma yapan araçların (forklift, kamyon vb.) seyir yolu üzerinde ve çevresinde bulunmayınız.

  1. Tesislerimiz içerisinde uyulması gereken azami hız 10 km/s olarak belirlenmiştir. Lütfen trafik kurallarına uyunuz.

  1. Fabrika içerisinde kimyasal malzemelerin kullanımına karşı alınan güvenlik önlemlerine uyunuz. Herhangi bir kimyasala bilerek veya bilmeden temastan kaçınınız. Herhangi bir maddenin üzerinize temas etmesi durumunda yetkili kişiler ile hemen irtibata geçiniz. Malzeme Güvenlik Bilgi Formları doğrultusunda hareket ediniz.

  1. Sizler ve diğer çalışanlar için ani ve ciddi bir tehlike oluşması durumunda acilen nezaretçinizi veya gerekli birimleri uyarmaktan çekinmeyiniz.


  ZİYARETÇİNİN
  Adı, Soyadı :
  Ziyaretçi Kart No :
  Firma ismi :
  Araç Plakası :
  Çalışma Yeri :
  Yapacağı iş :
  Ziyaret Edeceği Kişi / Nezaretçi :
  Giriş Saat : Çıkış Saati :
  Tarih :


  İmza :

  Ekli Dosyalar: