1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Zonguldak'ta, İş Güvenliği Önlemi Almayan 21 Maden Ocağı Kapatıldı

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve efecan tarafından 18 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. efecan İSGforum Üyesi

  ZONGULDAK'ta, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişlerinin geçen yıl Ocak ayından itibaren yaptığı denetimlerde, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uymayan özel şirketlere ait 21 maden ocağı üretime kapatıldı.
  [​IMG]
  Çalışma ve İş Kurumu Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, maden başta olmak üzere inşaat ve metal iş kollarının bulunduğu kentteki işyerlerinin 6 ayda bir denetime tabi tutulduğunu söyledi. 2011 Ocak ayından itibaren toplam 555 işyerinin, iş sağlığı ve güvenliği ile işin yürütümü ve düzenlenmesi açısından denetlendiğini belirten Demirsu, tespit edilen eksiklikleri gidermeyen 71'i maden şirketi olmak üzere toplam 267 işyerine 1 milyon 261 bin 788 lira idari para cezası uygulandığını kaydetti. Özellikle maden ocaklarındaki denetimleri daha sıkı ve ciddi yaptıklarını ifade eden Demirsu, şöyle dedi:
  "Bakanlığımız iş müfettişlerince yapılan denetimlerde gaz izleme merkezi, göçük riski, havalandırma, iş sağlığı ve güvenliği gibi hususlara dikkat ediliyor. İş sağlığı ve güvenliği açısından işyerinde tespit edilen eksiklerin işçiler açısından hayati tehlike arz etmesi nedeniyle geçen yıldan itibaren toplam 21 maden ocağı, 4857 sayılı İş Yasası'nın 79'uncu maddesi gereği üretime kapatıldı. Bunlardan, eksiklerini tamamladığı anlaşılan 5 maden ocağı yeniden üretime açıldı. Denetimlerimiz sürecek. Maden ocakları ile ilgili gelen şikayetleri de anında değerlendiriyoruz. Amacımız, işçilerin iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak."
  DS(EE/COŞ)-18.10.2012 11:47
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  kapatılmasından ziyade hiç tazminat davaları gündeme gelmiyor..bu gibi işyerlerinde kaç işçi ölmüştür soran yok...olan ölene asıl terör iş kazalarında gören yok..