1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

"zonguldak'tan isg halleri-2" - halkınsesi gazetesi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 24 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Gazetelerde her gün bir değil birkaç iş kazası haberi okuyoruz. Meydana gelen kazalarda pek çok insan hayatını kaybederken, ciddi üretim kayıpları da meydana geliyor. Bizim memlekette insan kanının sudan ucuz olmasından olsa gerek, çok basit önlemlerle önüne geçilebilecek kazalar sürüp gidiyor. Bunun esas nedeninin iş güvenliği kurallarına aykırı çalışma biçimleri olduğu herkes tarafından biliniyor. Çalışanların eyyamcılığına, patronların kâr tutkusu eklenince kara balta bir çalışma düzeni insanların canını alarak sürüp gidiyor. İş hayatımız etkin denetim ve hizmet içi eğitim gibi kavramlarla onca ölüme karşın hiç tanışmıyor.
    Daha önce de bir kişi ölmüştü.
    Yukarıdaki fotoğraf Kozlu Fatih Sitesi girişindeki inşaatta çekildi. İki işçi yaklaşık 30 metre yüksekliği olan binanın üst katlarında sıva yapıyor. Üzerilerinde emniyet kemeri olmadığı gibi, adeta cambazlık yaptıkları iskelenin ciddi bir korkuluğu da yok. Daha önce aynı inşaatta bir işçinin düşerek hayatını kaybetmesi, ne inşaatın müteahhidine, ne şantiye şefine, ne denetim firmasına, ne de çalışanlara ders olmamış ne yazık ki… . Buna bir de devletin vurdumduymazlığı eklenince, “Biz adam olmayız” türünden haberler gazete sayfalarında yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

kaynak; Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi
  2. Volkan KAYA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Malesef durum Bartın'da da aynı... Camii minarelerinde işciler hiç bir emniyet tedbiri olmadan ordan oraya atlıyolar. ve işin n acı tarafı bugun bi okula gittim çoçukların en yoğun olduğu bölümde iskeleyi söküp demirlerini aşağıya atıyorlar. Allah sonumuzu hayır etsin vallaha ....